Erkek kedi kısırlaştırma ameliyatı

xMert

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Erkek kedimi kısırlaştırmak için 2 farklı veteriner ile görüştüm. Birisi lazerle ameliyat ettiğini, kansız ve kolay bir işlem olduğunu söyledi. Diğer veteriner ise erkek kediler lazerle kısırlaştırılmaz, 3 gün antibiyotik kullanacak falan dedi. Tecrübeli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak istiyorum. Hangi veterinerin dediği doğru, bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Kısırlaştırma konusunda ise bir daha yavrusu olmayacağını bilmek üzsede hayvanın acı çekmesinden iyidir diye düşünüyorum. İnternette kısırlaştırılan kedi çiftleşme isteği duymaz diyordu çünkü. Bu konuda da fikirlerinize açığım. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Benim köpeğim (erkek) galiba lazerle kısırlaştırılmıştı. Antibiyotik olayı dişilerde geçerli diye biliyorum ben.

Arkadaşlar ek olarak oğlumuz battaniyeye, yorgana falan sürtünüyor ara sıra. Kısırlaştırıldıktan sonra bu hareketleri tamamen yapmayı bırakır mı acaba ?

Arkadaşlar ek olarak oğlumuz battaniyeye, yorgana falan sürtünüyor ara sıra. Kısırlaştırıldıktan sonra bu hareketleri tamamen yapmayı bırakır mı acaba ?
Evet, benimki bacağımla çiftleşiyordu resmen. Hepsi kesildi.

Benim köpeğim (erkek) galiba lazerle kısırlaştırılmıştı. Antibiyotik olayı dişilerde geçerli diye
😄😄 Bunu duyduğuma sevindim. Bizim ki yorganın altında bacağımız hareket edince direkt çiftleşme pozisyonuna geçiyor. Birkaç yere yüzümü yalarken kendini kaptırıp yoldan çıkmaya başladığını hissetmiştim. 😄

Bilgisi olan arkadaş yok mu :(

Son düzenleme:
@xMert
Erkek kedimi kısırlaştırdım. Lazer ile olmadı. Ameliyat bittikten sonra dikişleri ellemesin diye kafasına plastik parça geçirdiler. Hap verdi ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Belki antibiyotik olabilir. Erkek kedilerin kısırlaştırma işlemi çok kolay. Korkmanıza gerek yok.
Not: Hap gerekli degil ama kullanırsa iyi olur diye vermişti.

@xMert
Erkek kedimi kısırlaştırdım. Lazer ile olmadı. Ameliyat bittikten sonra dikişleri ellemesin diye kafasına plastik parça geçirdiler. Hap verdi ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Belki antibiyotik olabilir. Erkek kedilerin kısırlaştırma işlemi çok kolay. Korkmanıza gerek yok.
Not: Hap gerekli degil ama kullanırsa iyi olur diye vermişti.

Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Korkmaktan ziyade bir veteriner lazerle ameliyat ederken diğeri erkek kediler lazer ile ameliyat edilmez demişti. O konu kafama takılmıştı açıkçası 2 veteriner farklı konuşunca.
Acaba kedinizi kısırlaştırdıktan sonra ciddi anlamda değişim oldu mu merak ediyorum. Bizim oğlumuz sürekli anlamsız şekilde bağırıyor 1 hafta içinde 2 kere sağa sola idrarını yaptı. Bunlar kısırlaştırınca tamamen biter inşallah.

@xMert
Kısırlaştırmadan önce sadece cinsel organini kaldırıp koluma dayıyordu. Kolumu falan ısırıyordu. Kisirlasirma sonrası bunlar gitti sadece. Ortalığa işemiyordu zaten.
Ciddi anlamda değişim olmadı. Artık kolumla iliskiye girmeye çalışmıyor. Hareketsizlik olur ve sakinleşir demişlerdi ama hâlâ hareketli.

Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Korkmaktan ziyade bir veteriner lazerle ameliyat ederken diğeri erkek kediler lazer ile ameliyat edilmez demişti. O konu kafama takılmıştı açıkçası 2 veteriner farklı konuşunca.
Acaba kedinizi kısırlaştırdıktan sonra ciddi anlamda değişim oldu mu merak ediyorum. Bizim oğlumuz sürekli anlamsız şekilde bağırıyor 1 hafta içinde 2 kere sağa sola idrarını yaptı. Bunlar kısırlaştırınca tamamen biter inşallah.

Hocam vallahi bizimkiler 1 günde bittiydi baktık topçukları yok mavi bir şey sürmüşler ameliyat etmişler sanırsam ilk geldiklerinde narkozdan sarhoş gibi bakıyordular :D

@xMert
Kısırlaştırmadan önce sadece cinsel organini kaldırıp koluma dayıyordu. Kolumu falan ısırıyordu. Kisirlasirma sonrası bunlar gitti sadece. Ortalığa işemiyordu zaten.
Ciddi anlamda değişim olmadı. Artık kolumla iliskiye girmeye çalışmıyor. Hareketsizlik olur ve sakinleşir demişlerdi ama hâlâ hareketli.
Yanıt verdiğiniz için teşekkürler biraz geç gördüm. Kolunuzla ilişkiye girmeyi bırakması bence gayet ciddi bir değişim :) Ameliyat sonrası kedi sakinleşir diyen çok insan var fakat hayvan rahatladığı ve çiftleşememe acısı çekmediği için tam tersi enerjisi geldi diyenleride duymuştum.

Geri
Yukarı