Erkek ve kadın arasında eşitlik mi, adalet mi?

Erkek ile kadın tabiki eşittir. En azından medeni ve modern dünyada. Eşitlikten kasıt zaten hiçbir zaman beden gücü olmamıştır. Zira ona bakarsak bir erkek olarak, inşaattaki amelede benden güçlü beden olarak ve dayanıklı. Kadın Erkek eşitliği en temelde, temel hak ve özgürlüklerin eşit olması, seçme ve seçilme hakkı gibi.
Hani erkeklere doğum izni?
Ben işe girdiğimde doğum izni istiyorum. Böyle bir hak iki tarafa verilecek ise ben kullanmak isterim. :)

Nasıl ikisi yaşlı. Çocuk vb. deniyor ise kadının da ayrıcalığı var.
O konuda yaşlı vurgusuna rastlamadım. Ancak çocuk tahribatı onaylanamaz türden hareketler seviyesinde görülüyor sanırım. Onun için çocuklar ayrıca belirtilebilir, ancak kadın sayısı tür içi sayı belirtmekten başka amaçla kullanılması pek doğru olmayacaktır bence. 5 ölüden 2 kişi kadınsa 3 kişi erkektir gibi; gerçi pek gerekli de değil gibi.

Murmur güzel anlatmış bence de bu eşitlik ve denklik mevzusunu. FPS oyun oynayan kızlar iyidir. Turnuvada izlemek isteriz. :D

Bana göre de iki cinsiyet arasında bir eşitlik yok, aynı şekilde değerlendirmek zor, çok farklılar. Farklıyız.

İlk altı ayda baba sütü önemlidir. :D
Erkek ile kadın tabiki eşittir. En azından medeni ve modern dünyada. Eşitlikten kasıt zaten hiçbir zaman beden gücü olmamıştır. Zira ona bakarsak bir erkek olarak, inşaattaki amelede benden güçlü beden olarak ve dayanıklı. Kadın Erkek eşitliği en temelde, temel hak ve özgürlüklerin eşit olması, seçme ve seçilme hakkı gibi.
O zaman kulandığın eşit ne manada?
Bana anlamını yitirmiş gibi geldi.
Amcam doğum yapıyor mantığı oluyor. :LOL:
@CLM Project
Eki Görüntüle 309049
Baba sütü önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size soruyorum.
Bence erkek ve kadın arasında adalet olmalı.
Çünkü erkek ve kadın eşit değildir. Ne fiziksel ne kimyasal. Siz anladınız.
Sizce hangisi? Ve neden?
Tıbbi anlamda eşit olmayabilir fakat hak ve adalet anlamında kesinlikle eşit olmalıdır. Zaten "kadın-erkek" kelimesini kullanmak bile sanki ayrı yaratıklarmışız gibi hissettiriyor bu nedenle buna gerek yok.

IMG_2247.JPG

Sizce hangisi daha mantıklı?

Daha dün yargıtay düğünde takılan bütün altın ve takılar kadına aittir diye karar verdi, ne eşitliği:) Gün geçtikçe kadınların aldığı haklar artıyor. Evlenmek artık akıl işi değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı