Erken kalkmayı nasıl rutin haline getirebilirim?

sentiusz

Hectopat
Sınav öğrencisiyim ve sabah 06.00'da kalkmayı kendime alışkanlık etmeyi istiyorum. Fakat saat kaçta yatarsam yatayım o saatte alarmla uyanamıyorum. Uyansam bile uykumu alamamış oluyorum. Nasıl sabah erken kalkabilirim, bedenimi buna nasıl alıştırabilirim?

Fakat saat kaçta yatarsam yatayım o saatte alarmla uyanamıyorum. Uyansam bile uykumu alamamış oluyorum.
İlk başlarda bana da bu şekilde oluyordu geçen sene, bir süre sonra ben alışabilmiştim bu düzene. Uygulamaya çalışmaya devam et, bir süre sonra o rutine alışırsın bence.

Biyolojik saatini devreye sokmaya çalış, ben alarm kurmadan istediğim saatte, dakik bir şekilde uyanabiliyorum, sadece biraz pratik istiyor, bunu herkes yapamıyor ama denemekte fayda var. Hatta biraz daha detay vereyim, eğer bilinçaltına sabah uyanman gereken saati iletirsen, gerçekten başarılı oluyorsun ama bu işlem o kadar basit değil, mesela biri sana gelip yarın saat 7'de kalkacaksın X yere gideceğiz derse bu işlem senin kontrolün dışında gerçekleşiyor ve tam o saatte uyanmış oluyorsun.

Son düzenleme:
Sınav öğrencisiyim ve sabah 06.00'da kalkmayı kendime alışkanlık etmeyi istiyorum. Fakat saat kaçta yatarsam yatayım o saatte alarmla uyanamıyorum. Uyansam bile uykumu alamamış oluyorum. Nasıl sabah erken kalkabilirim, bedenimi buna nasıl alıştırabilirim?
Sabah uyandıktan sonra duşa gir veya kafanı soğuk suya sok. Ben yataktan banyoya 5-10dk'da sürüne sürüne gidiyorum. Banyodan çıkarken öyle bi kendime geliyorum ki, koşa koşa canlı derse girmeye gidiyorum.

Biyolojik saatini devreye sokmaya çalış, ben alarm kurmadan istediğim saatte, dakik bir şekilde uyanabiliyorum, sadece biraz pratik istiyor, bunu herkes yapamıyor ama denemekte fayda var. Hatta biraz daha detay vereyim, eğer bilinçaltına sabah uyanman gereken saati iletirsen, gerçekten başarılı oluyorsun ama bu işlem o kadar basit değil, mesela biri sana gelip yarın saat 7'de kalkacaksın X yere gideceğiz derse bu işlem senin kontrolün dışında gerçekleşiyor ve tam o saatte uyanmış oluyorsun.
Bunu 5-6 kere istemeden yapmıştım, bu mümkün mü yoksa tesadüf mü?

Bunu 5-6 kere istemeden yapmıştım, bu mümkün mü yoksa tesadüf mü?
Zaten istemsiz bir şekilde gelişiyor ama sen farkına varınca düzen bozulmuyor, öyle devam ediyor. Tabii biyolojik saati bozan şeyler elbet ki var, mesela şunlar;

Screenshot_9.png

Geri
Yukarı