Erken yaşta evlilik hakkındaki düşünceleriniz neler?

Ulunay

Gigapat
Katılım
1 Ocak 2014
Mesajlar
10.621
Makaleler
6
Çözümler
40
Kişinin ev ortamındaki yüzünün görmeden yapılan evlilikler uzun olmuyor.

Evlenmeden de aile olabiliyorsunuz, aynı evi paylaşabiliyorsunuz. Bu biraz daha fikir sahibi yapar. Kafede görüşmekle, sosyal medyada alınan kararla evlilik pek sağlıklı gelmiyor.

Gerçi çirkin erkekleri sadece annesi severmiş. 30-35 gibi anca evleniriz...
 

Dr.Kader

Centipat
Katılım
2 Eylül 2021
Mesajlar
243
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Son zamanlarda çevremde erken yaşta evlenen (23-25 yaş aralığında) kim varsa boşanmaya başladı. Kimi 3-4 kimi 7-8 yıl evlilikten sonra boşanıyor. Sizce erken yaşta evlilik ne kadar mantıklı? Siz olsanız kaç yaşını beklerdiniz?

Bilinçsiz şekilde birini doğru düzgün tanımadan evlenmek çok saçma osmanlı zamanında bunlar normaldi çünkü aile terbiyesi veriliyordu.
 

HakanCT

Hectopat
Katılım
19 Nisan 2019
Mesajlar
3.817
Makaleler
1
Çözümler
46
Yer
Tarkov
Erken yaşta evlilik diye bir şey yoktur, geç yaşta evlilik vardır. Kişi 18 olduğu gün evlilik için uygundur ve erken değildir. Birey olarak olgun birisi değilseniz 35 yaşınızda da "erken" evlilik yapabilirsiniz.
 

Shinya Kogami

Hectopat
Katılım
4 Ocak 2020
Mesajlar
2.176
Çözümler
16
Bu tamamen kişilerin ne kadar kültürlü ve kendini geliştirmiş olduğuna bağlı. Eğer kendi başına birey olma kültürünü edinememiş, sürekli yanında başkalarını arayan, sizin birey olma ihtiyacınıza asla saygı göstermeyen insanlarla birlikte olursanız çabuk boşanırsınız. Bunun pek yaşla alakası yok çünkü bu insanlar her zaman aynı olurlar. He bu ve buna benzer konularda birbirini iyi anlayan iki kişi bir araya geldiyse erken yaşta evlilik mükemmel bir olay orası ayrı.
 

Yeni konular

Yukarı