Erken yatmak için tavsiyeler

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Selamlar. Arkadaşlar, okulum gereği 6 buçukta kalkıp hazırlanıp çıkmam gerekli ve kahvaltı yapmam bile söz konusu değil. Babamla çıkıyoruz sabah o bırakıyor beni okula. Lakin gelin görün ki, en az ben 01.00 suları gibi uyuyabiliyorum. Gerçi, erken yatsam yine de uyuyabilirim ama bir düşünce var kafamda ve onu çıkaramıyorum. O ne mi?

Bu haftanın hangi güne olduğuna göre değişir. Eve 19.00'da geldiğim, 17.00'a geldiğim zamanlar oluyor. Bir de okulum evime epey uzak, lütfen okul değiştir gibi tavsiyelerde bulunmayın. Örneğin, ders saatimin 17:00'da bittiğini ele alalım. Eğer otobüslere vakti zamanında yetişir isem, 18:30 hatta bazen neredeyse 18:00 gibi evde olabiliyorum. Tabii çok nadir oluyor bu. Her neyse, söz konusu olan sıkıntı duruma geleyim ben...

Arkadaşlar, kafamda dönen şu ki; 'eve zaten çok geç geliyorum, yemekti, dinlenmeydi derken vakit epey hızlı geçiyor bir bakmışsın saat olmuş 23-24. Ee bana ne kaldı? Günüm yine boşa gitti. Şimdi erken yatsam, yine okul var zaten. En iyisi geç yatayım ben.'

Tam anlatamadım ama anladığınızı umuyorum ben. Elbette evine daha geç gelen insanlar bolca mevcuttur lakin asla işleyişi değiştiremiyorum. Bir gün karar veriyorum mesela, bugün erken yatacağım diye. Şuydu, buydu, bunu da yaparım yatarım vs. derken bir bakmışım saat kaç olmuş. Kendi taktiklerinizi, önerilerinizi bekliyorum...

Düzenleme; geç yattığım için sabah zaten yataktan çıkmak bile istemiyorum. Şimdi kalk sıcak yataktan, buz gibi dışarı çık. Böyle böyle devamsızlığım da daha ilk okulun ilk ayından arttı...

Tam beni anlatmışsın. :) Bu üstündeki hissi atmak için hafta sonları kendine daha çok vakit ayır ve dolu dolu geçir diyebilirim. Hafta içileri ise biraz daha okulda enerjik olmak için dişini sıkman gerek. Zira 4 5 saat uykuyla o kadar saat pek iyi olacağını sanmıyorum.

23:00 - 01:00 arasi gecirdigin vakit geleceginden önemli degil. Sik disini erken uyu.
Ayrica 23:00 - 01:00 vakitleri arasi ne yapiyorsun? Sörf, Oyun, Film?

Bunlarin hepsini hafta sonunda da yapabilirsin.

Bu kadar.

Bence bunlari bile bile gec yatmaya devam ediyorsaniz, ya keyfinize cok düskünsünüz ya da psikojik bir bagimlilik ve rütininize olan asiri saygi sorunu var.

Bir psikologa gidebilirsiniz mesela.

Ne yalan söyleyeyim, keyfime aşırı düşkünümdür. Hatta öyle ki, bazen o kadar yorgun gelmeme rağmen yatıp uyumak yerine rutinimi devam ettiriyorum. Delilik!

Ne yalan söyleyeyim, keyfime aşırı düşkünümdür. Hatta öyle ki, bazen o kadar yorgun gelmeme rağmen yatıp uyumak yerine rutinimi devam ettiriyorum. Delilik!

Tahmin ettigim gibiymis desenize, geleceginizi kendi elinizle mahvetmeyin, ve erken uyuyun. Tavsiye bu.

Babam Psikolog ve Psikoloğa gitmenin işe yaramadığını düşünüyorum.

Terzi kendi sökügünü dikemezmis. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı