Esad: "Suriye ile Türkiye halkları arasında düşmanlık yok"

• Konuyu başlatan GlorfindeI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 56
  • Görüntüleme 4B
Bu adam anılırken Suriye değil Esed Rejimi olarak anılıyor. Suriye ülkesini değil o ülkeye dadanmış bir terörist çoğu kişinin gözünde. Bizim zaten problemimiz yok problem Esed Rejimi ile.

Hocam eskiden derdimiz yoktu da b#k unu çıkardılar. Yani kedilerden daha hızlı ürüyorlar bu gidişle Türkiye'nin bazı bölgeleri Suriye toprağı olacak.
Sen haberi okumadın herhalde hocam. Adam diyorki "Suriye, Türk halkına karşı büyük veya küçük hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi? Böyle bir şey yok. Suriye-Türkiye evlilikleri, aileleri var, hayati öneme sahip ortak çıkarlar var. Kültürlerin birbirleriyle iç içe olması geçmişe dayanıyor, bu nedenle Türk halkıyla bizim aramızda ciddi görüş ayrılıkları olması mantıklı değil. Tabii ki Türklerden bahsederken kardeş halk gibi bahsediyoruz. Şimdi Türk halkına soruyorum; Suriye'yle sorununuz ne? Uğruna Türk vatandaşlarının ölmek zorunda olduğu ne gibi bir sorun var? " diyor anladığım kadarıyla. Dediğim gibi ben resmi bir haber sitesinden adamın bizide ilgilendiren bir konuyla alakalı olarak konuşmasını gördüm. Bunun üstüne sizin ne düşündüğünüzü merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı