Esenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okumak mı yoksa açıktan okumak mı mantıklı?

Baya bir çaba göster Anadolu'ya nakil almak için eğer olmazsa ısrar et açık lizd konusunda.
Yapacağım hocam çabalayıp uğraşacağım. İnşallah yapabilirim bunu.

Arkadaşlar son durum belirteyim, Atışalanı Anadolu Lisesine gidip konuştuk. 90 OBP ile kapatmışlar ve 89 OBP'li çocuğu bile bekletmişler. Ve benim OBP 78. O okula bu OBP ile nakil aldırmam imkansızmış. Yani gidemiyorum. Açıktan okuyayım diyorum aileme ama zorla "O okulda okuyacaksın" diyorlar.

Son düzenleme:
Yapacağım hocam çabalayıp uğraşacağım. İnşallah yapabilirim bunu.

Arkadaşlar son durum belirteyim, Atışalanı Anadolu Lisesine gidip konuştuk. 90 OBP ile kapatmışlar ve 89 OBP'li çocuğu bile bekletmişler. Ve benim OBP 78. O okula bu OBP ile nakil aldırmam imkansızmış. Yani gidemiyorum. Açıktan okuyayım diyorum aileme ama zorla "O okulda okuyacaksın" diyorlar.
Senin obp'ne uygun bir Anadolu lisesi vardır elbet keşke tek bir okula gitmeseydin.

Senin obp'ne uygun bir Anadolu lisesi vardır elbet keşke tek bir okula gitmeseydin.
Hocam benim adresime göre doğru düzgün olan 2 tane Anadolu lisesi var. Birisi Atışalanı Anadolu, diğeri İbrahim Turhan Anadolu Lisesi. İbrahim Turhana gitmeye gerek bile duymadık çünkü oranın istediği OBP Atışalanı Anadoludan daha yüksek. Atışalanı Anadolu olmuyorsa İbrahim Turhan hiç olmaz.

Hocam benim adresime göre doğru düzgün olan 2 tane Anadolu lisesi var. Birisi Atışalanı Anadolu, diğeri İbrahim Turhan Anadolu Lisesi. İbrahim Turhana gitmeye gerek bile duymadık çünkü oranın istediği OBP Atışalanı Anadoludan daha yüksek. Atışalanı Anadolu olmuyorsa İbrahim Turhan hiç olmaz.
Neyse canını sıkma 12.de açığa geçer Aralık'ta mezun olursun.

Neyse canını sıkma 12.de açığa geçer Aralık'ta mezun olursun.
Hocam alan tercihi için form verdiler bugün okulda. Başka bir meslek lisesinde olan bölümü yazabiliyormuşsun. Yani eğer çıkarsa seni başka bir meslek lisesine yolluyorlar. Ancak ben böyle yapmam sanırım. Zaten beğenmesem bile bizim çevrede en iyi meslek lisesi bu şuan. 3 tane bölüm var, Bilişim, Elektrik, Tekstil. Tekstil ve Elektrik okumam ben. Bilişimi seçeceğim. Bilişim çıkarsa bu okuldan devam. Eğer bilişim çıkmazsa sınav kolejine gideceğiz arkadaşımla beraber. Hadi hakkımızda hayırlısı umarım bilişim çıkar.

Özele geçip derslerine odaklanıp ortalamanı arttır. AAL'dan mezunum bu arada ben de. İyi biliyorum EMTAL ortamını.
Hocam başka bir konum var onu görmediyseniz açıklayayım. EMTAL denilen lanet olası yerde bazı sıkıntılar yüzünden dediğiniz gibi özel liseye geçtim. Sınav Anadolu Lisesine gidiyorum artık. Bugün okulda ilk günümdü. Beğendim gayet öğretmenleri falan ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı