ESET adres engellendi ne demek?

babylade

Picopat
Daha fazla  
ESET kullanıyorum antivirüs olarak. Bugün bilgisayarımı açtığımda daha hiçbir şeye dokunmadığım halde ESET bildirimi geldi bir linki engellediğine dair. Antivirüslerin işleyişine pek hakim değilim. Bu ben geçmişte internette dolanırken zararlı bir siteye girmeye çalıştığım ve ESET'in de bu siteyi engellediği anlamına mı geliyor? Neden engellediğini şimdi mi söylüyor? Anlayamadım.

ESET veya Malwarebytes ile tam tarama yapın, zararlı herhangi bir şey görürse kendi temizler zaten. Onun dışında tehlikeli bağlantı temizlenmediği sürece görülebilir.

ESET ile tarama yaptım tehlike algılamadı, temiz diyor. Bir sitenin böyle güvenilir olmadığını nasıl anlarım? Hiç öyle garip bir siteye girdiğimi hatırlamıyorum. Ders için araştırma yaparken çok siteye bakıyorum sadece.

Bilgisayar açıldığında zararlı bir şey çalışmaya çalışıyor direkt sanırım. @Murat5038 ve @24099 hocamı etiketleyeyim, rapor isteyebilirler.
Resimdeki bildirim geldi. Küçük bir araştırma yaptım ve başkalarınında benim gibi pazartesi günü bu bildirimi aldığını gördüm.
İsterseniz bir göz atın.

Dosya Ekleri

• 20201216_160617.jpg
    20201216_160617.jpg
    145,7 KB · Görüntüleme: 49

Geri
Yukarı