ESET İnternet Security vs Comodo İnternet Security

Neden sadece ikisi?
Eset, ücretsiz olan Comodo'dan iyidir. Ama ücretli Comodo nasıldır bilmiyorum.
İkisinden vazgeçip Kaspersky'ye yönelmenizi öneririm.

Ben Webroot Secureanywhere öneririm, bizzat kullanıyorum. Sisteme hiç yük bindirmiyor, çalıştığını bile anlamıyorsunuz (Tarama vakitleri hariç). Virüsü RAR dan çıkartıp masaüstüne bile atamıyorum :D

Bunlar arasında seçim yapacak isek, ESET Internet Security daha hafiftir ve daha iyi koruma sağlayacaktır. Comodo Internet Security kullanırken birden fazla çıkan uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Normal bir ev kullanıcısı için önerilmemektedir.

Bunların dışında hem fiyatları hem de korumaları bakımından daha başarılı olan Kaspersky Internet Security ve Norton 360 antivirüs paketlerine bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Karşılaştırılacak ürünler değil pek. ESET ücretli zaten. Bu ikisi arasından ESET'i tercih edin. Ücretsiz bir çözüm isterseniz KSC Free + Comodo, ücretli ücretsiz bir çok üründen daha iyi bir koruma sağlayacaktır.

Ücretli Comodo'nun ücretsizden koruma olarak farkı yok. Yanlış hatırlamıyorsam community erşimi vardı ücretli sürümde.

Evet, Geekbudy ve Trustconnect VPN dışında bir farkı yok bildiğim kadarıyla.

@xWhite, macOS cihazlarda Kaspersky ile alakalı sorunlar yaşanabiliyor. Norton 360 Standart deneyebilirsin. Hangi platform için antivirüs önerisi istemektesin?

@xWhite, macOS cihazlarda Kaspersky ile alakalı sorunlar yaşanabiliyor. Norton 360 Standart deneyebilirsin. Hangi platform için antivirüs önerisi istemektesin?

Başkan bana ücretli veya ücretsiz fark etmez. Windows 10 Pro kullanıyorum CS:GO mesela en son ayarlar 400+ FPS ama Kaspersky kasıyor. ESET IS orijinal lisansı var (netten buldum) hiç kasmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı