ESET makine öğrenimi koruma ayarları

atprk

Kilopat
ESET yeni güncelleme ile birlikte direk makine öğrenimine geçmiş anladığım kadarıyla. Benim sorum ise sizce ayarlar nasıl olmalı. Bence ilk birkaç ay temkinli sonra birkaç yıl dengeli en son da agresif. Nasıl olur? Sanki savaş var gibi çok iyi. Bir de değişik olan bildirim alıp korumayı kapatabiliyorsunuz biraz saçma gibi tabii bazı kişilerin işine yarayabilir.

Slayt1.PNG

Makine öğrenimi sistemini nasıl hafifleştirdiklerini merak ediyorum açıkçası, ama böyle bir şey yapılmışsa veri toplanıyor olduğunu varsayabilirim kendimce. Kişilerin bilgisayar ve internet kullanma alışkanlıklarını belirleyip ona göre koruma oluşturuyorsun sonuçta.

Makine öğrenimi sistemini nasıl hafifleştirdiklerini merak ediyorum açıkçası, ama böyle bir şey yapılmışsa veri toplanıyor olduğunu varsayabilirim kendimce. Kişilerin bilgisayar ve internet kullanma alışkanlıklarını belirleyip ona göre koruma oluşturuyorsun sonuçta.
Bence sunucudan bilgi göndermiyordur yani kişisel asistan siri gibi kullandıkça açılır😃

Elbette veri gönderiyor bende program yapsam bir arka kapı yaparım kendim için. Lakin ben sadece ilgili ayar için dedim.
İlgili ayar ve yapılanların da verileri toplanıyor, değişen bir şey yok sonuçta. Sizin istatistiğiniz ile genel kullanım istatistiğini birleştiriliyor olması gerek maksimum koruma için.

Geri
Yukarı