ESET silinirse karantinadaki virüslere ne olur?

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarımda virüs oldugu süphesi ile ESET yükledim. Zaten Windows Defender trojan bulmuştu. Kaldır dedim ama sürekli arttı. En sonun da ESET yükledim. O da karantinaya aldı ama karantinada durması rahatsız ediyor. Ne yapacağım? ESET'i silsem karantinadan kurtulur mu o virüsler? Karantinada 7 tane virüs var şu an. Taktik verin. Virüslerden kurtuldugumu tam olarak nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ceza yemişsin sen tabii cevap veremiyorsun öneriye ama @Pitbull haklı. Soruna gelirsek sanıyorum kurtulacaktır. Kafesliyor zannediyorum karantina, silersen dosyanın kısıtlama ayarları kalkacağı için serbest kalabilir.

Ceza yemişsin sen tabii cevap veremiyorsun öneriye ama @Pitbull haklı. Soruna gelirsek sanıyorum kurtulacaktır. Kafesliyor zannediyorum karantina, silersen dosyanın kısıtlama ayarları kalkacağı için serbest kalabilir.

Virüsleri sadece karantinadan silebiliyordum bende ESET'i silip malyware yükledim. Malyware buldugu virüsleri falan her şeyi sildim şu an CPU kullanımı hiçbir şey yapmazksen %7 %15 civarı normal değil mi masaüstü Google falan çalışırken. Virüsten tam anlamıyla kurtulduğumu nasıl anlayacağım YouTube'dan bir sürü video izledim.

Virüsleri sadece karantinadan silebiliyordum bende ESET'i silip malyware yükledim. Malyware buldugu virüsleri falan her şeyi sildim şu an CPU kullanımı hiçbir şey yapmazksen %7 %15 civarı normal değil mi masaüstü Google falan çalışırken. Virüsten tam anlamıyla kurtulduğumu nasıl anlayacağım YouTube'dan bir sürü video izledim.
Malware dediğiniz MalwareBytes ise oldukça güçlü bir yazılım, bir sorun çıkmayabilir başka. Ancak tüm bilgisayar taramasında artık sonuç bulmuyorsa silip birde kaspersky yükleyip tam tarama yapabilirsin seçenek olsun. İkisinin de bulamadığı bir şeyi başka antivirüslerin falan bulması çok ihtimal dahilinde değil. Bitdefender'da oldukça güçlü başka bir antivirüs, bu linkten 6 aylık tam sürüm yükleyebilirsin.

Ya da son çare temiz format yapabilirsin. Onun haricinde yardımcı olamayacağım, arkadaşlar daha tecrübeli sanırım, bilen biri anlatırsa güzel olur.

İşlemciniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı