Eşi ölen muhabbet kuşu yem yemiyor

3 gün önce actigim konuda hasta olan 1.5 yaşinda olan dişi muhabbet kuşum kuruluk hastaligindan dün gece vefat etti. Sorum şu benim kuşumun erkek eş vardi, dünden beri sevgilisini ariyor ve ballı krakerden baska yemek yemedi. Suyunu iciyor ama yemek yemiyor. Bir de elimizi isiriyor erkek kuş, yemlikteki ayaklik yerine kafasini sıkıştırıyor, korkuyorum. Yeni eş almaktan da korkuyorum, erkek kuşu birakmak da istemiyorum, ne yapabilirim? Erkek kusumun dışkısı normal, onda kuruluk yok gibi. Sadece dişi ariyor. Önceden susturamadığımız kuşun şu an sesi cikmiyorum, ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
Hocam benim kuşum vardı 1-2 sene önce. İlk önce eşi öldü 2 hafta sonra sabah ölü görmüştüm ):

İnsan kahralıyor şu an amaçsız bir et yigini gibiyim nereye baksam onun hatiralari...

Aynen öyle o öldüğunde sanki canim cikti cok kotu cok... Allah kimseye yaşatmasin.
Amin. Maalesef benim kuşumda bir gün vefat edecek. Bundan kaçış yok. Elimden geldiğince en iyi şekilde yaşatmak istiyorum.

Tekrardan Allah rahmet eylesin. Üzülmeyin. Cennete gitmiştir :)

Amin. Maalesef benim kuşumda bir gün vefat edecek. Bundan kaçış yok. Elimden geldiğince en iyi şekilde yaşatmak istiyorum.

Tekrar Allah rahmet eylesin. Üzülmeyin. Cennete gitmiştir :)

Amin Allah sizin muhabbet kusuna uzun ömut nasip etsin çok agir çok simdi erkek kus kardesimin eline kur yapiyor.

Hocam benim kuşum vardı 1-2 sene önce. İlk önce eşi öldü 2 hafta sonra sabah ölü görmüştüm ):

Allah korusun cok kotu erkek kus şu an elimize kur yapiyor balli krekerini yiyor şu an aramayi kesti.

Yeni konular

Geri
Yukarı