Eşit Ağırlık 300k Hangi Bölümler Okunur?

Erdal Ülker

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar EA'dan 300k(bunun sebebi neredeyse hiç mat yapamam), sözelden 75K dayım. Şu an çok kararsızım bu girdiğim 3. Yıl. Daha önce neden olmadı derseniz oralar çok karışık meslek çıkışlıyım, MF okumaya çalıştım olmadı sonra EA'ya geçtim SOS 1 kısmında 29 netim var ve sadece 3 mat netim var(bunun sebebini de geç olsa anladım; konuyu anlayıp az soru çözmek). Mezuna tekrar kalmaya gücüm yok, psikoljik olarak çok yıprandım, artı evde kaldığım zaman çok fazla düşünüyorum. Delirecek gibi oluyorum, şimdi Ankarada oturduğum için Ankaradan bir yer yazıp oraya girip daha sonra da üniversiteydeken mat çalışıp üniversiteyi değiştirmeyi amaçlıyorum ama çok kararsızım hangi bölüme gireceğim konusunda. Yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle matematik yapmadığın için bu kadar düşük olduğunu sanıp kendini avutma. TYT'de Türkçe ve sosyali, AYT'de ise edebiyat ve yanındakilerin hepsini doğru yapsan 90-100k civarı yapardın. Matematik edebiyatın 17 katı puan veriyormuş gibi davranmayı ne zaman bırakacaksınız çok merak ediyorum.
Üniversitedeyken mat çalışıp üniversite değiştirmekten kastın ne? Bu yıl yerleşip bir yıl okula giderken çalışıp tekrar sınava girmek mi? Yoksa ortalama kasıp yatay geçiş yapmak mı?
Bölüm önerisine gelecek olursak Ankara'daki üniversitelerin felsefe bölümlerine rahatça girebilir gibi duruyorsun. Yine bilgi ve belge yönetimi, işletme, sosyoloji, iktisat gibi bölümlere de bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı