Eşit ağırlık endişeleri

Naureux

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sayısal derslerimin yeteri kadar iyi olmadığını düşünerek eşit ağırlık bölümünü seçtim. Çevremdeki çoğu kişi mf seç iş imkanı az gibi yorumlarda bulundu bu yüzden endişelerim var yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
TM mezunu olarak söylüyorum. Eşit ağırlık bölümünde meşhur bölümler var. Psikoloji ve hukuk... Eşit ağırlığa girenlerin çoğu bu bölümler için seçmiştir diye düşünüyorum. Elbette başka geleceği parlak olan bölümler de vardır ama eşit ağırlık denilince akla gelen tek bölüm çoğunlukla psikoloji veya hukuk oluyor.
Özetle şunu demek istiyorum. Hayallerinde ne varsa onun için çaba göster dışarıdan gelen seslere kulak asma bu senin hayatın ama illaki istiyorsan bir şeyler duymak malesef Tm de çok yüksek puanlara iyi yerlere gelebilirken MF de az puanlara iyi yerlere gelinebilir.

Öncelikle TM'nin iş alanının az olduğu çok açık bir mavra. Yok öyle bir şey arkadaşım. Ülkedeki bürokratlar nereden çıkıyor MF'den mi?

Ancak gel gelelim MF'nin avantajı çok fazla. Eğer ki çalışıp başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle MF öneririm. Çünkü MF'de ekstradan sayısal dersler ve bölümler var. Son sene ani karar değiştirip TM'den giden çok fazla MF'ci vardır. Ancak eğer ki TM'ye daha yatkınsanız TM adamdır. Çalışanı asla yarı yolda bırakmaz.

Ben de yıllardır TM öğrencisiydim. TM bölümü istiyordum ikinci kez hazırlandım. Ancak bu kez öylesine MF sınavına da girip İSTE İnşaat Mühendisliği kazandım. Keşke MF okusaydım da daha iyi yerlere gelseydim. Yani demem o ki nerede başarılıysanız, kişisel olarak nereye daha uygunsanız oraya gidin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı