Eşit ağırlık mı dil mi daha mantıklı?

Landeon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 10. sınıfım bölüm seçeceğim ama kararsızım. Dilim gerçekten kuvvetli fakat iş bulabilir miyim dil bölümünde? Kararsızım. TM var şu an aklımda ama beni biraz bilgilendirirseniz mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisinin de iş imkanlarına bakın ve hangisi size daha yakın geliyorsa o alanı seçin. Mesleğe, mesleğin önünün açık olmasına ve sizin o alanın derslerine olan ilginizi iyi değerlendirin.

Dil bölümünde okuyorum. İş imkanı hakkında bir bilgim yok ama hocalar bu bölümden iyi paralar kazanabilirsiniz diye gaza getiriyor 😃 . Ayrıca dil temelin yoksa ve ilgin yoksa dil seçme. Herkesin düşündüğü kadar kolay bir bölüm değil.

Dil bölümünde okuyorum. İş imkanı hakkında bir bilgim yok ama hocalar bu bölümden iyi paralar kazanabilirsiniz diye gaza getiriyor 😃 . Ayrıca dil temelin yoksa ve ilgin yoksa dil seçme. Herkesin düşündüğü kadar kolay bir bölüm değil.
İngilizcem Kuvvetli temeli var onda sıkıntım yok ama iş konusu biraz kafamı kurcalıyor.
Bence ilk ne olmak istediğinize karar verin. Sonra o mesleği seçersem iş bulabilir miyim diye düşünün.

Şu an aklımda dil bölümündeki hangi mesleği seçmem gerektiğinde çok düşümedim ama çok övülüyor bende merak ettim.

İngilizcem kuvvetli temeli var onda sıkıntım yok ama iş konusu biraz kafamı kurcalıyor.

Şu an aklımda dil bölümündeki hangi mesleği seçmem gerektiğinde çok düşümedim ama çok övülüyor bende merak ettim.

Sadece bir örnek veriyorum. Annemin arkadaşının kızı İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Boğaziçi Üniversitesini kazanmış ve sınıf birinciliği ile bitirmiş. Okulu bitirmeden iş teklifi geldi kıza. Diriliş Ertuğrul'u falan çevirmiş TRT'nin isteği üzerine ve bir özel okulda çalışarak ve çeviri yaparak kötü denmeyecek paralar kazanmış.

Not: Bu bölümü oku falan diye söylemiyorum. Sadece iyi para kazanılabileceğini göstermek için örnek verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece bir örnek veriyorum. Annemin arkadaşının kızı İngiliz dil ve edebiyatı mezunu. Boğaziçin üniversitesini kazanmış ve sınıf birinciliği ile bitirmiş. Okulu bitirmeden iş teklifi geldi kıza. Diriliş ertuğrul'u falan çevirmiş TRT'nin isteği üzerine ve bir özel okulda çalışarak ve çeviri yaparak kötü denmeyecek paralar kazanmış.

Oha çok iyi,bu yorum fikrimi değiştirebilir 😀.

Yeni konular

Geri
Yukarı