Eşit ağırlık mı? Sayısal mı?

Makaleler
1
Merhablar. Ben çok fazla yazılım mühendisliği istiyorum ama sayısalım berbat ötesi nedeni matematik temelimim olmaması ama istesem yaparım sayısalı. Ama eşit ağırlık seçersem tarih ya da İngilizce/Almanca öğretmenliği seçeceğim. Sizce hangisini seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 yazdığınız bölüm de birbirinden çok ayrı. Gelecekte nerede olmak sizi daha çok mutlu eder ya da Türkiye şartlarında bir yerlerde olabilir misiniz (Tarih bölümü için ör.) vs. düşünmeniz lazım.

Bunun için dilden sınava girmeniz gerekmekte. Eşit ağırlıktan almıyor.

Biliyorum hocam eğer sayısal seçmezsem düşündüklerin onlar.

3 yazdığınız bölüm de birbirinden çok ayrı. Gelecekte nerede olmak sizi daha çok mutlu eder ya da Türkiye şartlarında bir yerlerde olabilir misiniz (tarih bölümü için ör.) vs. düşünmeniz lazım.

Ben biraz da bu yüzden sayısala dönük baktım biraz.

Sayısal okumak için belli bir seviyede olman lazım. Hiç temelin yoksa veya yazılıların 10-20 ise bence hiç bulaşma.

Birkaç arkadaş tanıyorum böyle benden bir iki yaş büyük. Matematik notları 9, 10. sınıfta 50 civarlarında bazen altlarında geziyordu ve sayısal seçmişti. Sonra eşit ağırlığa geçtiler. Ve o açığı kapatamadılar.

Eğer 11'e geçene kadar matematiği tamamen halledebilirim dersen sayısal, risk almayıp halledemem dersen eşit ağırlık. Tamamen geleceği okumayla alakalı bu seçim.

Geri
Yukarı