Eşit Ağırlıktan Sinema Televizyon Bölümü Seçilebilir Mi?

Favicon

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Arkadaşımın annesi kendi değişiyle oğlunun "yelpazeyi geniş tutup" kendini sözel meslekleriyle sınırlamaması gerektiğini ve ileride fikrinin değişmesine karşın eşit ağırlık seçmesini istiyor. Dediği şey şu, eğer 3 yıl sonra (bu yıl 10. sınıfa başlayacağız) fikri değişmez ise eşit ağırlıktan sinema seçebileceğini söylüyor. Merak ettiğim şey şu, böyle bir şey harbiden yapılabiliyor mu ve cevap evet ise hangi koşullarda yapılabiliyor? Şimdiden teşekkürler.

Sinema ve televizyon yerine başka bir bölüm daha mantıklı olabilir. Koskoca eşit ağırlık öğrencisi için biraz saçma olabilir. Meslek lisesine gidebilirdin bunun için. Eşit ağırlıktan gidilebilinir mi? Bunu rehber hocana sorman gerekiyor. Ama pişman olursun. Yapma.

Sinema ve televizyon yerine başka bir bölüm daha mantıklı olabilir. Koskoca eşit ağırlık öğrencisi için biraz saçma olabilir. Meslek lisesine gidebilirdin bunun için. Eşit ağırlıktan gidilebilinir mi? Bunu rehber hocana sorman gerekiyor. Ama pişman olursun. Yapma.
Buradaki sorum, sinemanın ne kadar mantıklı olduğu değil. Lütfen konuyu okuyarak cevap yazın. Anladığım kadarıyla başlığı görüp cevap yazmışsınız. Ben 10. Sınıfa bu yıl başladım. TM öğrencisi değilim. Ayrıca, mantığınız çok yanlış. Nasıl cevap vereceğimi bile bilmiyorum, o kadar saçma. Meslek lisesine neden gideyim? Anadolu lisesi sırf matematik ve eşit ağırlık için mi? Fen lisesi değil bu. Ayrıca bir daha cevabını bilmediğiniz bir soruda, konuyu okumadan yorum yapmayınız. Meslek lisesiymiş.

Buradaki sorum, sinemanın ne kadar mantıklı olduğu değil. Lütfen konuyu okuyarak cevap yazın. Anladığım kadarıyla başlığı görüp cevap yazmışsınız. Ben 10. Sınıfa bu yıl başladım. TM öğrencisi değilim. Ayrıca, mantığınız çok yanlış. Nasıl cevap vereceğimi bile bilmiyorum, o kadar saçma. Meslek lisesine neden gideyim? Anadolu lisesi sırf matematik ve eşit ağırlık için mi? Fen lisesi değil bu. Ayrıca bir daha cevabını bilmediğiniz bir soruda, konuyu okumadan yorum yapmayınız. Meslek lisesiymiş.
Hocam başlığınız konunuz ile ilgili olması gerekiyor. "Anadolu lisesi sırf matematik ve eşit ağırlık için mi?" diye saçma sapan bir cümle kurmuşsunuz. Evet anadolu lisesi sırf matematik ve Türkçe için. Başlığınızı yazarken konu ile ilgili yazılacağını öğrenmediyseniz zaten 10. sınıfa hangi okul türünde olursa olsun geçmenin bir mantığı yok. Zaten konuya yazdım. Ben şahsen konunuzu okudum ama hiçbir şey anlamadım. O yüzden başlığa göre yorum yaptım.

Merhabalar. Arkadaşımın annesi kendi değişiyle oğlunun "yelpazeyi geniş tutup" kendini sözel meslekleriyle sınırlamaması gerektiğini ve ileride fikrinin değişmesine karşın eşit ağırlık seçmesini istiyor. Dediği şey şu, eğer 3 yıl sonra (bu yıl 10. sınıfa başlayacağız) fikri değişmez ise eşit ağırlıktan sinema seçebileceğini söylüyor. Merak ettiğim şey şu, böyle bir şey harbiden yapılabiliyor mu ve cevap evet ise hangi koşullarda yapılabiliyor? Şimdiden teşekkürler.
Eğer sözel puanın varsa istediğini tercih edebilirsin ÖSYM seni sayısal sözel ea diye görmüyor ne çözersen osun.

Başlığınızı yazarken konu ile ilgili yazılacağını öğrenmediyseniz zaten 10. sınıfa hangi okul türünde olursa olsun geçmenin bir mantığı yok
Sanırsam okuduğunuzu anlama kıtlığınız var. Konuda açıkça, sinema bir sözel bölümü olmasına karşın arkadaşımın annesinin ona her türlü eşit ağırlık seçtirip, eğer ileride fikri değişmezse sinema okuyabileceğini söylemesinden bahsediyorum. Sorduğum soru da bundan daha açık, eşit ağırlıktan sinema bölümü seçilebilir mi?
Ben şahsen konunuzu okudum ama hiçbir şey anlamadım. O yüzden başlığa göre yorum yaptım.
Bu durumda insanlar genelde yorum yapıp küstahça eşit ağırlığı yükseltip, sözel bölümü ya da sinemayı meslek lisesi seviyesine indirmektense, konuyu anlayamadım, daha açık bir şekilde anlatır mısınız? Gibi bir geri dönüş yaparlar, ya da hiç yazmazlar.
Evet anadolu lisesi sırf matematik ve Türkçe için.
Bu kadar saçma bir mantık olamaz. İnsan, böyle bir imkan verildiği sürece sözel de seçer, yabancı dil de seçer. Şu yazdıklarınızdan sonra tek bir şey rica ediyorum. Torbacınızın numarasını verebilir misiniz? @Yakışıklı Üye

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı