Eski anakarta SSD takılır mı?

Bigboy75

Centipat
Yer
İstanbul/Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar bilgisayar biraz hızlansın istiyorum.
Pegatron IPXSB-H61 anakart var elimde depolama olarak Seagate 500 GB'lık bir HDD takılı.
Acaba ben buna 120 GB bir SSD takabilir miyim?
Eğer SSD'yi takarsam HDD'yi de kullanabilecek miyim?
Bir de fiyat performans bir SSD önerirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA SSD takabilirsiniz.
Ve diğer diskide başka bir SATA portuna takarak depolama yapıp kullanırsınız.
SSD'ye de Windows'u kurarsınız.

Bir sürü marka model var ama en iyisi Samsung dur.
Eğer bütçen varsa bunu al.
Pahalı dersen başka model öneririz.

Fiyat tarafında sıkıntı yok hocam. Ben sadece düşük sisteme fazla para vermek istemiyorum.
Söylediğiniz model 250 gb bana 120 gb yeterli olur diye düşünmüştüm.
Önerebileceğiniz başka ssd ler var mı ?
Hepsini yazın ona göre birini seçeceğim.

SATA SSD takılır hocam. Patriot veya Apacer alabilirsiniz. Almışken 240 GB alın derim.

Herkese merhaba arkadaşlar bilgisayar biraz hızlansın istiyorum.
Pegatron IPXSB-H61 anakart var elimde depolama olarak Seagate 500 GB'lık bir HDD takılı.
Acaba ben buna 120 GB bir SSD takabilir miyim?
Eğer SSD'yi takarsam HDD'yi de kullanabilecek miyim?
Bir de fiyat performans bir SSD önerirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Anakart çok eskiyse Sata sürümü ile alakalı olarak 250MB/S hızına ulaşabiliyor en fazla diye biliyorum. FM2 soket anakartımda öyle olmuştu

Anakart çok eskiyse Sata sürümü ile alakalı olarak 250MB/S hızına ulaşabiliyor en fazla diye biliyorum. FM2 soket anakartımda öyle olmuştu
Kasa hazır hocam yanlış hatırlamıyosam 9-10 sene önce almıştık.
Dediğiniz değerlere nereden bakabilirim.
SATA SSD takılır hocam. Patriot veya Apacer alabilirsiniz. Almışken 240 GB alın derim.
Değerlendireceğim dediğinizi hocam dediğiniz markalardan önerebilir misiniz?

Kasa hazır hocam yanlış hatırlamıyosam 9-10 sene önce almıştık.
Dediğiniz değerlere nereden bakabilirim.
Ben şimdi baktım. Hatta aynı anakart için Technopat'ta konu açılmış. Sata 2 destekliyor anakartınız. Sata 3 SSD'ler çalışır ancak maximum 300MB/S hızında.

Ben şimdi baktım. Hatta aynı anakart için Technopat'ta konu açılmış. Sata 2 destekliyor anakartınız. Sata 3 SSD'ler çalışır ancak maximum 300MB/S hızında.
Ben anlamadım şimdi biraz baktım piyasa da(akakçe de filtreledim ) çok sata 2 ssd bulunmuyor
Sata 3 alsam mantıksız olur mu acaba ?

Ben anlamadım şimdi biraz baktım piyasa da çok sata 2 ssd bulunmuyor
Sata 3 alsam mantıksız olur mu acaba ?
Sata 3 alın zaten, ben sadece hızının bu kadarla sınırlı olduğunu hatırlatmak istedim, çok para harcamayın yani. En ucuz SSD'ler bile zaten 500MB/S şuan. Patriot Burst 240GB işinizi görecektir. Diğer sorularınız için, evet işletim sistemini SSD'ye yükleyip, HDD'yi depolama için kullanabilirsiniz.

Sata 3 alın zaten, ben sadece hızının bu kadarla sınırlı olduğunu hatırlatmak istedim, çok para harcamayın yani. En ucuz SSD'ler bile zaten 500MB/S şuan. Patriot Burst 240GB işinizi görecektir. Diğer sorularınız için, evet işletim sistemini SSD'ye yükleyip, HDD'yi depolama için kullanabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı