Eski ASRock 775 DUAL-880 Pro bilgisayar parçaları nasıl?

faux

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Eski kasalarımı söktüm bir bakayım dedim neler var içinde. Kendi laptopım ve iş laptopım var, fazla da vakit kalmadığından sistem toplama işini biraz ertelemiştim. Parçalardan güzel bir şey çıkar mı diye merak ettim, eski donanımlar hakkında bilgim yok..

İşlemci:

Intel Pentium 630 SL7Z9 3.0 GHz/ 2 MB.
Intel Pentium Dual Core sla3j 1.60 GHz/ 1 MB.

Anakart:

ASRock 775 DUAL-880 Pro (FSB1066 Dual Core CPU/Dual Channel/ DDR400-LL)
Best motherboard manufacturers. Biostar provides various high quality motherboard gaming series, including am4 motherboa
RAM:
512 MB 533 MHz DDR 2 ne olduğu belli değil.
HDD: O zamanlar SSD yok tabii.
WD 120GB.
Seagate 120 GB.
Ekran kartı:

WhatsApp Image 2020-12-02 at 14.50.08.jpeg

WhatsApp Image 2020-12-02 at 14.49.56.jpeg

Sanıyorum ekran kartı yani.

Bunlara birkaç yükseltme yaparsam iş görür mü? Yoksa değmez mi bir şeye?

Kendime toplayacağım sistem 3060 veya 2070 olacak bunlardan bağımsız.

Konu başlığı değiştirilmiş fakat ben de ne yazacağımı bilemedim açıkçası :)

Hocam ben 775 anakarta 1500 lira para harcadım ama bazı oyunlarda üzüyor. 775 anakarta yatırım yapılmaz ben yaptım zararını çok görüyorum.

Parçaları satma fikri de var, işime yaramıyor zaten. Piyasa hakkında en ufak fikrim yok. Bilen biri yardımcı olabilir mi? Uygundan vereyim ihtiyacı olana gitsin.
Dostum 150 ye satıp ddr3 1600 toplaman daha mantıklı

ASRock olan için mi 150 lira ? Linkteki anakart da var elimde o başlıktan anlaşılmıyor :)

İşlemcilerin de ne kadar edeceği hakkında gram fikrim yok.

Son düzenleme:
Parçaları satma fikri de var, işime yaramıyor zaten. Piyasa hakkında en ufak fikrim yok. Bilen biri yardımcı olabilir mi? Uygundan vereyim ihtiyacı olana gitsin.
Hocam bi 2 GB DDR2 RAM takın sarı sitede ve Letgo'da satılıyor 20-25 TL'ye. İçine de Windows 8.1 kurun. Derse giremeyen ihtiyacı olan birine satın 200 TL'ye. Kasayı da güzelce temizleyin. En azından bir çocuğun yüzü güler düşük sistemli eski oyunları falan oynar. Hatta paraya ihtiyacınız yoksa mahalle muhtarınıza gidin. Size ihtiyacı olan birisini söylesin ücretsiz verin. Ben i5 2. nesil laptopum vardı artık işimi görmüyordu bu şekilde bir garibana vermiştim. Yüzlerindeki gülümseme ve sevinç sizin kazanacağınız 200 TL'den değerli değil kanımca.

Hocam bi 2 GB DDR2 RAM takın sarı sitede ve Letgo'da satılıyor 20-25 TL'ye. İçine de Windows 8.1 kurun. Derse giremeyen ihtiyacı olan birine satın 200 TL'ye. Kasayı da güzelce temizleyin. En azından bir çocuğun yüzü güler düşük sistemli eski oyunları falan oynar. Hatta paraya ihtiyacınız yoksa mahalle muhtarınıza gidin. Size ihtiyacı olan birisini söylesin ücretsiz verin. Ben i5 2. nesil laptopum vardı artık işimi görmüyordu bu şekilde bir garibana vermiştim. Yüzlerindeki gülümseme ve sevinç sizin kazanacağınız 200 TL'den değerli değil kanımca.

Paraya ihtiyacım yok. Bir laptop ayarladım birini bulup vereceğim, derslerinde yardımcı olur. Anakartlar ve işlemciler eğitim için yeterliyse ram alıp hediye edebilirim dediğin gibi. Yükseltmeye gerek olup olmadığını da merak ediyorum.

Kasaları parçaladım, henüz birleştirmeye zaman harcayamadım.

Bir de HDD'ler sanırım dolu, Sata/USB dönüştürücü siparişini verdikten sonra toparlayabileceğim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı