Eski ASUS laptopta ekran kartı ve işlemci değiştirme

Berkan501

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle iyi bayramlar.
Benim çok eski tarihi eser sayılabilecek bir laptopum var, bunun özellikleri:
  • 6 GB RAM.
  • Intel HD Graphics.
  • i3 3. nesil.
Bu şekilde buna ekran kartı takabilir miyim, işlemciyi artırabilir miyim? Bu şekilde sadece Excel, Word gibi uygulamaları açıyor. Şimdiden teşekkürler.
Not: ASUS marka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt malesef takamazsınız derken neye göre diyorsunuz cidden anlam veremiyorum yahu! Technopat'ın yotube de yanılmıyorsam 2013 tarihli bir videosu var laptop ekran kartı değişimi yaptıkları. Evet, çoğu laptop'a yapamıyoruz ama yapılabilenleri de mevcut.

Direkt maalesef takamazsınız derken neye göre diyorsunuz cidden anlam veremiyorum yahu! Technopat'ın YouTube de yanılmıyorsam 2013 tarihli bir videosu var laptop ekran kartı değişimi yaptıkları. Evet, çoğu Laptop'a yapamıyoruz ama yapılabilenleri de mevcut.

PC de ekran kartı dahi yok HD grafik var. Sizce takılır mı?

Arkadaşlar merhaba öncelikle iyi bayramlar.
Benim çok eski tarihi eser sayılabilecek bir laptopum var, bunun özellikleri:
  • 6 GB RAM.
  • Intel HD Graphics.
  • i3 3. nesil.
Bu şekilde buna ekran kartı takabilir miyim, işlemciyi artırabilir miyim? Bu şekilde sadece Excel, Word gibi uygulamaları açıyor. Şimdiden teşekkürler.
Not: ASUS marka.
Dostum şimdi varsayalım ki laptopunun ekran kartı çıkarılan cinsten öyle olsa bile T.C'de laptop ekran kartı bulamadım ben. Şunu bir izle: ''
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
'' Technopat'ın 2013' de atmış olduğu video. Bu video baya fikir verecektir sana. Bana kalırsa da laptop'un kasasını aç; ekran kartı kısmına bir bak, gömülü değil de attığım videoda ki gibi vidali filan ise demek ki değiştirilebilirdir. Laptop ekran kartını nasıl nereden elde edebileceğini hiç bilmiyorum ama bu videoda Ali'gil aldıkları yerden bahsediyorlar. Onu bir araştır. İşlemcide de değişiyormuş bazılarının ama ben hakim değilim o konuya ama sanıyorum ki yine onda da kasayı açıp işlemcinin çıkarılıp çıkarılmadığını anlayabilirsin sanırsam.
PC de ekran kartı dahi yok HD grafik var. Sizce takılır
Bundan dolayı demişseniz tabi ki bir lafım olamaz size hocam. Ben hani: ''Laptop ise gpu değişmez'' algısından mı dediniz diye:'' Neye göre diyorsunuz'' şeklinde sormuştum zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı