Eski bilgisayara ucuz SSD önerisi

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
Merhaba, SATA 3 girişi olmayan bir anakarta sahip eski bilgisayar hala iş görüyor ancak HDD'den dolayı rahatsız edici bir yavaşlığı var.

Bu bilgisayara 120 GB, ucuz ama marka bir SSD almak istiyorum.

• Kendi bilgisayarımda Crucial BX500 480 GB kullanıyorum ama 120 GB olanında kronik ısınma/donma gibi problemler olduğu söylenmiş.
  • SanDisk Plus'ı da önermeyenler var, bir konuda IOPS değerlerinin düşük olduğu ve kontrolcüsünün kötü olduğu söylenmiş.
  • Kingston A400 serisi hakkında Reddit'te pek hoş olmayan konular mevcut.
  • Adata hep kronik sorunlı diye gözümde kaldı ama SU650 güzel gibi duruyor.
  • WD Green için de idare eder bir SSD diyorlar.

En son Gigabyte'ı gözüme kestirdim.
Samsung 120 GB üretseydi direk onu tercih edecektim.

Sorular:

1. Bunlardan hangisini önerirsiniz? (Linklerin hepsi Trendyol'dan çünkü indirimim var)
  2. Saçma bir soru ancak SATA 2 girişe sahip anakartı bir şekilde SATA 3 desteklemesini sağlayabilir miyim? (SSD SATA 2 ile bile bağlı olsa HDD'den daha iyi olacağını biliyorum)

Hocam geriye SSD kalmadı zaten, :D şaka maka 1. SSD'yi önerebilirim.

Hocam Adata’nın bazı modelleri kronik sorunlu olabiliyor normalde onu o yüzden önermem ama disk seçiminde benim tercihim Kingston ve Samsung.

Kingston A400 serisi hakkında Reddit'te pek hoş olmayan konular mevcut.

Burada da var. Sağlık sorunları olduğu yazıyor.

Patriot Burst bak bence. Artık SSD'lere de güvenemiyoruz. Ben A400'ün sorunlu olduğunu duyunca çok üzülmüştüm.

Bir de BX500 ısınıyor.

Burada da var. Sağlık sorunları olduğu yazıyor.

Patriot Burst bak bence. Artık SSD'lere de güvenemiyoruz. Ben A400'ün sorunlu olduğunu duyunca çok üzülmüştüm.

Bir de BX500 ısınıyor.
BX500 480GB kullanıyorum, 35 dereceyi geçmedi bugüne kadar, yanlış bilgilendirmeyin lütfen.
BX500 480GB kullanıyorum, 35 dereceyi geçmedi bugüne kadar, yanlış bilgilendirmeyin lütfen.
Bazı kişilerde ısınıyor diyebilirsiniz, ama tüm BX500 SSD'lere ısınıyor demek yanlış.

Bazı kişilerde ısınıyor diyebilirsiniz, ama tüm BX500 SSD'lere ısınıyor demek yanlış.

E ona bakarsak da bazı James Donkey SSD'ler de gayet hızlı çalışıyor. Buna ne diyelim bazılarında kronik sorunlu mu diyelim? Bu SSD ısınıyor belli işte sürekli konu açılıyor.

E ona bakarsak da bazı James Donkey SSD'ler de gayet hızlı çalışıyor. Buna ne diyelim bazılarında kronik sorunlu mu diyelim? Bu SSD ısınıyor belli işte sürekli konu açılıyor.

Hocam konuyu nereye saptırdın? En son BX500'ler ısınıyor diyorduk? James Donkey nereden çıktı? :p hep söyledim yine söylüyorum, hepsi ısınıyor demek yanlış. Dersin ki bazıları ısınıyor sorunlu dersin sorun yok ama sen dünyada kaç tane BX500 varsa hepsi ısınıyor dersen yanlış olur. Haberin olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep söyledim yine söylüyorum, hepsi ısınıyor demek yanlış. Dersin ki bazıları ısınıyor sorunlu dersin sorun yok ama sen dünyada kaç tane BX500 varsa hepsi ısınıyor dersen yanlış olur. Haberin olsun.

Ben yazdığım mesajda "hepsi" kelimesini neden göremiyorum? Konuyu saptırıyorsunuz şu an BX500 SSD'nin ısındığını bilmeyen kalmadı. Para verdiğiniz Mali savunmak istersiniz ama bunun için kelime oyunu yapmanın lüzumu yok.

Yanlış bilgilendirmeyin lütfen.

Bu cümle zaten çok saçma. BX500 SSD ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı