Eski bilgisayardaki HDD'yi yeni bilgisayara takmak

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Eski bir kasam var 2 TB HDD var içinde. Bayağı eski ama kasa 10 yıllık falan. Onun içindeki HDD'yi alıp kendi bilgisayarıma takabilir miyim? Uyumlu olur mu acaba? Bilgisayar yanımda olmadığı için sadece fikir yürütebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur ekliyebilirsin ben yaptım. SSD'ye Windows yükledim eski harddiski de depolama amaçlı kullandım. Oyunlarını ve Windows'u bir SSD alıp ona kurmanı tavsiye ederim eski HDD yükleme ekranında sorun yaşatacaktır hız konusunda.

Büyük ihtimalle takılır ama sadece depolama olarak kullanın derim. Hız olarak sizi tatmin etmeyecektir.
Hocam yeni Adata XPG SX8100 PRO 3200/3000 M.2 NVMe SSD mevcut elimde zaten.
Oyunları vs SSD'ye kuracağım. Sadece boşa HDD almaya gerek var mı onu merak ettim.
Olur ekliyebilirsin ben yaptım. SSD'ye Windows yükledim eski harddiski de depolama amaçlı kullandım. Oyunlarını ve Windows'u bir SSD alıp ona kurmanı tavsiye ederim eski HDD yükleme ekranında sorun yaşatacaktır hız konusunda.

Hocam yeni Adata XPG SX8100 PRO 3200/3000 M.2 NVMe SSD mevcut elimde zaten. Lakin bir sorum var. SSD'ye Windows'u nasıl kuruyoruz? Üstü kapalıda olsa biraz anlatma şansınız var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda güzelce anlatılmış nasıl Windows kurulduğu.

H
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda güzelce anlatılmış nasıl Windows kurulduğu.
Hocam sistemi kurduktan sonra diskten veya flash bellekten kurmadan bahsediyorum ben aynı şeymi acaba pek anlamıyorum.

Peki sizce taşımakmı daha kolay yoksa direk m2 ssdye kurmakmı
Bence taşımak çok daha kolay. Eğer HDD'de önemli dosyalar yoksa sıfır bir kurulm yapın ki sadece Windows klonlayasın. 30 dakikanı almaz diye düşünüyorum.

Eğer HDD'de önemli dosyaların varsa Windows kurman gerekecek ya da dosyaları başka bir yere aktarman gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı