Eski BMW alınır mı?

50-60k para ile eski güzel kasa bmw sürmek zor şu dönemde. Bir dostumda m52 motorlu e30 var, araca çok masraf yapılmış ve garajda duruyor öyle günlük kullanım arabası değil. O araca bindikçe bi tane alası geliyor insanın ama baştan sona masraf oluyor. Öğrenci misiniz çalışıyor musunuz bilmiyorum ama sabit geliriniz yoksa çok yanaşmayın, hele ki dediğiniz paralara temiz araç bulmak kolay değil. Az bi güzel bakılmış sağı solu yenilenmiş olana saçma fiyatlar çekiyorlar ve araç istediği kadar temiz olsun yaşa itibariyle her an ne çıkaracağı belirsiz dolanırsınız. Yani şık dursun az bir şey basınca gitsin dersiniz o paralara focus 2.0 3 kapılı, Fiat bravo hgt tarzı araçlara da bakın. Bunlar da masrafsız olmayacak ama bu fiyatlara daha sorunsuz bir araca bineceğinizden emin olabilirsiniz.

10-15 masraf çıkarsa önemli değil. 65'e patlar bana ama güzel, kaliteli arabaya binerim doğru değil mi? Bu arada otomatik aldığımda mı 10-15 çıkabilir yoksa manuelde mi?

Otomatik aldığında 10 15 çıkabilir. Eski BMW'lerde manuel almak daha mantıklıdır. Lakin yine de şanzımandan olmasa bile başka yerlerden sorun çıkaracaktır.

50-60k para ile eski güzel kasa bmw sürmek zor şu dönemde. Bir dostumda m52 motorlu e30 var, araca çok masraf yapılmış ve garajda duruyor öyle günlük kullanım arabası değil. O araca bindikçe bi tane alası geliyor insanın ama baştan sona masraf oluyor. Öğrenci misiniz çalışıyor musunuz bilmiyorum ama sabit geliriniz yoksa çok yanaşmayın, hele ki dediğiniz paralara temiz araç bulmak kolay değil. Az bi güzel bakılmış sağı solu yenilenmiş olana saçma fiyatlar çekiyorlar ve araç istediği kadar temiz olsun yaşa itibariyle her an ne çıkaracağı belirsiz dolanırsınız. Yani şık dursun az bir şey basınca gitsin dersiniz o paralara focus 2.0 3 kapılı, Fiat bravo hgt tarzı araçlara da bakın. Bunlar da masrafsız olmayacak ama bu fiyatlara daha sorunsuz bir araca bineceğinizden emin olabilirsiniz.
50 bin liraya alıp 10-15 bin masrafla arabayı sağlam yapanaz mıyız ? Bir de Peugeot 206 ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? Onlardan da buldim birkaç tane 2003 model falan 50 bin bandında.

50 bin liraya alıp 10-15 bin masrafla arabayı sağlam yapanaz mıyız ? Bir de Peugeot 206 ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? Onlardan da buldim birkaç tane 2003 model falan 50 bin bandında.
Yani arabaya bağlı biraz da ama şöyle bir durum var 10-15 verip iş görür hale getirdiniz diyelim. Bunun sonrası yine sıkıntı, ne olacağı belli olmaz. 206 tam öğrenci işi arabadır, elektronik sıkıntılarını biliyorum çevremden gördüğüm kadarıyla onun dışında temiz bir şey alırsanız kafanızı ağrıtacak bir araç değil.

Merhaba,

14 Yıldır 2. el otomotiv sektöründeyim.
Bir çok defa BMW arka otomobil aldım-kullandım-sattım.
e34-e46-e90 serileri özellikle.

Tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki; masraf çıkarma ihtimali yüksek araçlardır.
Yetkili servise gittiğiniz zaman yüzünüze bakmayacaklar çünkü çoğu parça yurtdışı sipariş ve kurdan dolayı çok pahalı.

Mecburen sanayideki ustalar ile arkadaş olursunuz, güzel dostluklar kazanırsınız :)
Bulduğunuz araçta sanayiden çıkma olacaktır muhtemelen.
Biraz vakit ve nakit gerekli olacaktır. Özellikle bazıları kapalı kutu.

Bir basit örnek veriyim, e46 aracımda direksiyon açı sensoru arızası vardı. Çözmek için çok yer gezdim, çok şey denedik. Basit bir adaptasyonla çözüldü ama o arada öpüldüğümüz ile kaldık ( o zamanlar google yok tabi ..)

Tekrardan alır mıyım ? Düzgün bir şey yakalarsam alırım ama 50bin TL ye kadar düzgün bir şey bulabileceğimi sanmıyorum.
Doğan için 35-40k Bin TL istiyorlar :)
E46 istiyorum off.

Son düzenleme:
Hem ilk arabam hem de yeni öğrendiğim için fazla pahalı bir şey olmasını istemediğimden 40-50 bin arabası bir araba düşünüyorum. 1 tane Peugeot 216 otomatik 52 bin liraya 2003 model buldum ve güzel duruyor ama bir de BMW'lere bakayım dedim ve onların görünüşü ve içi daha güzel duruyor 90-96 model arası var 55 bine kadar. Sizce sıkıntı oluşturur mu bu modellerdeki Bwm'ler? 50 bin liraya otomatik bwm 316i 96 model buldum ve temiz görünüyor. Sizce gidip arabayı sanayiye falan götürüp temizse alayım mı?
Hangi marka olursa olsun 200 bin km. üzeri araçlar tam anlamıyla eskidir. O yüzden iyi marka eski model araç yerine, kötü marka daha yeni model araç almak bence daha mantıklı. En temel konu ise yedek parça bulunabilirliği ve yedek parça fiyatları. İkinci temel konu, sanayideki ustaların iyi tanıdığı piyasa arabalardan almak :)

Geri
Yukarı