Eski duvar kağıdıma dönebilir miyim?

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX bir laptopum var. Onunla beraber bir duvar kağıdı geldi ama artık sıkıldım. Wallpaper Engine kuracağım. Peki ben bu bilgisayarla gelen duvar kağıdına geri dönebilir miyim? Republic of gamers yazıyordu. İnternetten indirmeden yapmak istiyorum. Yani defaulta çevirince falan gelir mi tekrardan?

Şu an o duvar kağıdı duruyorsa tema olarak kaydedebilirsiniz. Ayarlar > Kişiselleştirme > Temalar > Temayı kaydet demeniz yeterli.
Onun dışında görev çubuğuna sağ tıklayıp Görev çubuğu ayarları > Masaüstü modunda görev çubuğunu otomatik olarak gizle deyip ardından masaüstüne sağ tıklayıp Görünüm > Masaüstü simgelerini göster seçeneğindeki tiki kaldırıp ekran görüntüsü alırsanız onu internette arayıp bulabilirsiniz.

Var olan masaüstü arka planını Windows bir yerde tutuyor ama o konumu bilmiyorum.
Var olan arka plan için C:\Users\KULLANICI_ADIN\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes klasörüne gir. Orada TranscodedWallpaper isimli bir dosya var. İster onun uzantısını .jpg falan yap, istersen birlikte aç deyip bir fotoğraf görüntüleme uygulaması seç.

Republic of gamers yazıyordu. İnternetten indirmeden yapmak istiyorum.

Öncelikle regedit açıyorsun sonra adres çubuğuna bunu yazıyorsun. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Wallpapers.

1596627174010.png

Sonra da orada "backgroundhistorypath" ile başlayan kaç resim varsa atıyorum 5 resim olsun.

1596627313608.png

Backgroundhistorypath0.
Backgroundhistorypath1.
Backgroundhistorypath2.
Backgroundhistorypath3.
Backgroundhistorypath4.

Bunların hepsini silersen orijinal resimler gelecektir ;).Bu arada 0 olan senin şimdiki kullandığın resim 😇.

Son düzenleme:
Öncelikle regedit açıyorsun sonra adres çubuğuna bunu yazıyorsun. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Wallpapers.

Eki Görüntüle 631494

Sonra da orada "backgroundhistorypath" ile başlayan kaç resim varsa atıyorum 5 resim olsun.

Eki Görüntüle 631496

Backgroundhistorypath0.
Backgroundhistorypath1.
Backgroundhistorypath2.
Backgroundhistorypath3.
Backgroundhistorypath4.

Bunların hepsini silersen orijinal resimler gelecektir ;).

Sıkıntı yaratmaz değil mi? Sonuçta regedit. Bilgisayarın her şeyi orada registry olarak. Regeditten hep korkmuşumdur.

Hayır olmaz. Kendim denedim zaten. 0 olan senin şimdiki kullandığın resim 😇.Orijinal resimlere dönmesi için "backgroundhistorypath" ile devam edenleri sil.
Hepsini o zaman. Teşekkürler! Bir de boş ekran olmaz değil mi ilk geldiği gibi olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı