Eski ethernet kablosundan dolayı ping yükselir mi?

Kablo ile pingin düzeleceğine inanmıyorum. Kullandığı kablo İlk Çağ'lardan kalma değilse tabii 😂.
Mümkün mü böyle bir şey?

İnşallah kablodandır eskiden PUBG Mobile oynuyordum fazla çıkmıyordu hatırladığım kadarıyla.

Anlıyorum. Modem kaynaklı olabilir. Yani ben 6 yıllık kabloyu kullanıyorum. Ucu varya ismi jak sanırım, oradaki demirler oksitlenmediği sürece sıkıntı olmaz.
Kablo ile pingin düzeleceğine inanmıyorum. Kullandığı kablo İlk Çağ'lardan kalma değilse tabii 😂.
Mümkün mü böyle bir şey?
Mümkün. Jakta alttaki iletkenler oksitlenirse olur. Yoksa bende sanmıyorum.

Anlıyorum. Modem kaynaklı olabilir. Yani ben 6 yıllık kabloyu kullanıyorum. Ucu varya ismi jak sanırım, oradaki demirler oksitlenmediği sürece sıkıntı olmaz.
Hocam telefondan ve bilgisayardan ölçtüm pc de 0. 5 mbs çıktı telefonda 1.7 pc de ping 236 çıktı telefonda 116 ya kabloda sorun yada bilgisayarda sanırsam.

Hocam telefondan ve bilgisayardan ölçtüm PC'de 0. 5 Mbps çıktı telefonda 1.7 PC'de ping 236 çıktı telefonda 116'ya kabloda sorun ya da bilgisayarda sanırsam.

116 olması normal değil telefonda. Senin internetini ya başkası kullanıyor ya da modemin sıkıntılı. Verdiğin değerler de hızın ve çok yavaş. Bu devirde köyde olanın bile 4 Mbps interneti var. İnternet sağlayıcını ara bence.

CS:GO'da pingim çok yüksek ethernet kablosu 2 yıllık ve kalitesiz olduğunu düşünüyorum bilgisayarcıdan alındı sonuçta. :)
eğer pingim kablodan dolayı yükseliyor ise önerebileceğiniz kablo var mı? 1.5 2 metre yeter.

Eski ethernet yerine kablosuz daha çok performans verir.

116 olması normal değil telefonda. Senin internetini ya başkası kullanıyor ya da modemin sıkıntılı. Verdiğin değerler de hızın ve çok yavaş. Bu devirde köyde olanın bile 4 Mbps interneti var. İnternet sağlayıcını ara bence.
Hocam internetin en hızlı hali 2.5 mbs ödediğim ücrete göre normal. ama sorun pc demi sence yoksa kabloda mı 2 kat fark olmaz diye düşünüyorum.

Ping değeri ne peki ? Aldığın hız yavaş. Ve paketim ona göre diyorsun. Orada görmen gereken değer zaten 3.5 olmalı. İstersen yinede ara.
1. 266, diğeri 180, 3. 138. Arayacağım yarın ama bir şey olacağını sanmıyorum. Kaç kere aradım 1 gün düzeliyor diğer gün yine oluyor. Bu sorun çözülemez mi ya?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı