Eski HDD'den yeni SSD'ye geçiş

dargon10

Decapat
Merhaba, yeni sistem topluyorum. 512 GB SSD alacağım fakat HDD'yi eski kasamdakini kullanacağım. Bilgisayarı açarken eski HDD'yi ve yeni SSD'yi bağlasam, HDD üzerinden format atsam yeni SSD üzerine kurabilir miyim? Technopat'ta araştırdığımda dosyaları aktarma çıktı. Ben sadece Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum dosyalarım önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyalarınız önemli değilse yapmanız gereken Windows 10 kurulum USB'si hazırlamak ve kurulum aşamasında HDD'yi biçimlendirip SSD'ye kurulum yapmak. Kod istediği zaman daha sonra aktif edeceğim gibi bir seçenek çıkıyor. Yani illa kurulum sırasında aktif etmek zorunda değilsiniz.

SSD'ye Windows kurulumu yaparken sistem dosyalarının bazıları halihazırda takılı bir HDD bulunuyorsa ona da oluşturuluyor. Bunun anlamı ise şu; eğer SSD'ye kurulum yaptıktan sonra HDD'yi bilgisayarınızdan çıkartırsanız sisteminiz çalışmıyor. Şu an bu sorun düzeltildi mi bilmiyorum ancak ben SSD'ye kurulumu ikinciye yapmak durumunda kalmıştım bu sebepten.

Elinizde USB Bellek veya CD/DVD bulunmuyorsa ve HDD ile Windows kurmak istiyorsanız işiniz zor. Bildiğim kadarıyla kurulumu yapacak olan depolama aygıtında başka bir veri bulunmaması gerekiyor ve sizin durumunuzda işletim sistemi içinde duruyor olacak. İşletim sistemini silebilmeniz için başka bir işletim sistemi yüklü depolama aygıtına ihtiyaç duyacaksınız. Yani kısaca çıkılmaz bir döngüye giriyorsunuz. 8 GB bir bellek bulsanız @HakanCT etiketlediği konu üzerinden kolayca kurulum yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı