Eski HDD'yi taşınabilir USB'ye çevirmek

Bütçe
200

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
SSD veya HDD modeli
Hitachi 320 GB 7200RPM Harddisk
Film arşivi yapacağım. Elimde laptoptan çıkma 320 GB alana sahip Hıtachı markalı eski bir hard disk var. İnternette böyle bir ürün gördüm. Orico USB 3.1 Type-C 2.5 inç Sata Harici Slim HDD Harddisk Kutusu. Acaba bu ürünü alsam işimi görür mü ve hard diski taşınabilir USB yapmak sıkıntı çıkarır mı? Sadece film arşivi yapmak ve film izlemek için kullanacağım.
1653757192595.png

Film arşivi yapacağım. Elimde laptoptan çıkma 320 GB alana sahip Hıtachı markalı eski bir hard disk var. İnternette böyle bir ürün gördüm. Orico USB 3.1 Type-C 2.5 inç Sata Harici Slim HDD Harddisk Kutusu. Acaba bu ürünü alsam işimi görür mü ve hard diski taşınabilir USB yapmak sıkıntı çıkarır mı? Sadece film arşivi yapmak ve film izlemek için kullanacağım.
Eki Görüntüle 1402140
1) Diskte bad sector var mı diye kontrol edin derim. (yardımcı olabilir)
2) Attığınız üründe gördüğüm kadarıyla vida yuvası yok. Mümkünse vida yuvası olan bir model tercih edin.

1) Diskte bad sector var mı diye kontrol edin derim. (yardımcı olabilir)
Hatırlattığınız iyi oldu. Kontrol edeyim hemen.
2) Attığınız üründe gördüğüm kadarıyla vida yuvası yok. Mümkünse vida yuvası olan bir model tercih edin.
Önerdiğiniz ürün var mı ?
USB 3.1 almanıza gerek yok. Film izleme amaçlı kullanacaksanız USB 2.0 üzerinden alacağınız ~40 Mbps hız fazlasıyla yeterli olacaktır.

Almışken USB 3.1 alayım demiştim ama eğer sorun olmuyorsa gerek yok.

Bence de ihtiyacın yok, İleride daha iyi bir şeyler takarım başka işler için kullanırım falan diyorsan başka. Kullanmayacaksan 150 TL verme zaten 320 GB hard diskler 250 lira falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı