Eski HDD'yi yeni sisteme takmak

bixii

Hectopat
Benim elimde eski bilgisayarımdan kalan bir adet 500 GB'lik SATA HDD var. İçinde Windows 7 yüklü ve değerli fotoğraflar v.s var.

Yeni bir sistem topladım ve sistemimde sadece 480GB SATA SSD var. Bu SSD bana oyun konusunda yetmemeye başladı ve eski HDD mi bu sisteme takmak istiyorum. Eski HDD'deki fotoğrafları kurtarsam yeterlidir.

Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim. Şu anki PC'mde Windows 10 kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kolay işiniz.
Bilgisayar kapalıyken HDD'yi kasaya montajlayın. Enerji ve veri kablolarını takın. Bilgisayarı açın.

Büyük ihtimal yeni taktığınız HDD'yi D sürücüsü olarak görecektir. Fotograflarınızı alın bir yere kaydedin.
Akabinde partitionları düzenleyin, dilerseniz arşiv için bölümleyin. Bölümlenmişse dilerseniz birleştirin ve kullanın.

Benim de bunun gibi bir sorunum olmuştu. Yeni bilgisayarım HDD içerisindeki dosyaları okumamıştı.
Dilerim sizde böyle bir problem olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben direkt taktım, kullanılabilir haldeydi ama ben yine de sıfırladım. Bu arada hdd'ye yeni oyun (yeni derken yüksek grafikli ve boyutlu) kurmanı tavsiye etmem, mesela PES20 bazen yavaşlıyor, HDD'den kaynaklı olduğuna eminim çünkü HDD'ye bir şey kurarken indirirken olan bir durum arada bir oluyor yani. Genel olarak iyi de hani Multiplayer Rekabetçi oyunları kurmanı tavsiye etmem, kuracaksan Singleplayer hikaye odaklı oyunlar kur.

(Tabi bu dediğim HDD'nin hızına bağlı, benim HDD 2009-2010'dan kalma)

Ben direkt taktım, kullanılabilir haldeydi ama ben yine de sıfırladım. Bu arada hdd'ye yeni oyun (yeni derken yüksek grafikli ve boyutlu) kurmanı tavsiye etmem, mesela PES20 bazen yavaşlıyor, HDD'den kaynaklı olduğuna eminim çünkü HDD'ye bir şey kurarken indirirken olan bir durum arada bir oluyor yani. Genel olarak iyi de hani Multiplayer Rekabetçi oyunları kurmanı tavsiye etmem, kuracaksan Singleplayer hikaye odaklı oyunlar kur.

(Tabi bu dediğim HDD'nin hızına bağlı, benim HDD 2009-2010'dan kalma)
Benim HDD de 2009 2010 senesinden kalma örneğin forza horizon 4 , the witcher 3 , gta 5 kurmak istiyorum bir sıkıntı çıkarırmı

Benim HDD de 2009 2010 senesinden kalma örneğin forza horizon 4 , the witcher 3 , gta 5 kurmak istiyorum bir sıkıntı çıkarırmı

Pes/Fifa 20'de açılma hızı falan sıkıntı değil ancak City Car Driving kurmuştum ve 2,5-3 dk gibi bir sürede açılıyordu, onu SSD'ye aldım 15-20 sn'de açılıyor artık. Bundan yola çıkarsak GTA 5 için HDD çok da iyi olmaz gibi, ben hiç GTA 5 oynamadım ama yükleme ekranları uzun sürüyor diyorlardı. Forza ve Witcher ile de bir bilgim ama mesela NFS Payback HDD'ime kurulu ve sıkıntı yok. Forza da benzer bir oyun galiba o yüzden sıkıntı olmayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı