Eski kasa ne için kullanılabilir?

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
Eski kasaya uyduruk bir monitör alıp kardeşim için ayarlamayı planlıyordum ama PSU'ya üflesem patlayacak durumda şu anda. Canım sıkıldığı için kaşınıyorum büyük ihtimal elimdeki kasayı da bozma ihtimalim var ama canım sağ olsun.
Eski kasamın harddiskini çıkartıp depolama alanı olarak kullanacağım.
RAM'ları yeni kasama takmak isterdim ama anakartım da 2 giriş var, işlemcim de bildiğim kadarıyla 2 tane destekliyor zaten.
Güzel öneriler için şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle eski sisteminle yeni sisteminin özelliklerini belirtmekle başlayabilirsin. Eski sistemdeki RAM'i boş slot var diye kafana göre yeni anakarta takamazsın.

Öncelikle eski sisteminle yeni sisteminin özelliklerini belirtmekle başlayabilirsin. Eski sistemdeki RAM'i boş slot var diye kafana göre yeni anakarta takamazsın.

Hocam zaten takmayacağım?
Eski sistemimin özelliklerini bilmiyorum maalesef
Yeni sistemim;
Anakart: ASUSTeK P8H61-M lx r2.0
İşlemci: Intel i5 3330.
Ekran kartı: GT 430.
RAM: Kingston 99u5474-038.A00lf 4 GB 1333 MHz.
Kingston 99U5458-002.A00lf 2 GB 1333 MHz.
HDD depolama için işe yarayabilir. RAM'ler güncel RAM'lerin hızını düşürebilir. Büyük ihtimal MHz farkı vardır.

%100 olarak MHz farkı vardır hocam zaten şu anki RAM'larımı da çıkarmaya korkuyorum çıkarıyorum 1 tanesini geri taktığım halde açılmıyor 2 saat uğraşıyorum.

Eski sistemin özelliklerini söylemezsen yardımcı olamayız ki. CPU-Z ve GPU-Z indirin.

Eski sistemin özelliklerini söylemezsen yardımcı olamayız ki. CPU-Z ve GPU-Z indirin.

Hocam eski sistemin PSU'su çok sıkıntı maalesef ki PSU her an patlayıp bozacak sırf 5 yıllık fişten çekilen PSU'nun son hali diye konu açmıştım gerçekten o PSU ile PC çalıştıramam
Anakartı: K9N6SGM-V
İşlemci: AMD Athlon 64 X2 2005.
Hocam RAM'ları zaten takamayacağım için yazmadım PSU zaten ölü diski zaten taktım başka da yazabileceğim bir parça gelmiyor
Ekran kartı yok zaten PC'nin işlemcisinde termal macun bile yok.

Hocam eski sistemin PSU'su çok sıkıntı maalesef ki PSU her an patlayıp bozacak sırf 5 yıllık fişten çekilen PSU'nun son hali diye konu açmıştım gerçekten o PSU ile PC çalıştıramam.
Anakartı: K9N6SGM-V
İşlemci: AMD Athlon 64 X2 2005.
Hocam RAM'ları zaten takamayacağım için yazmadım PSU zaten ölü diski zaten taktım başka da yazabileceğim bir parça gelmiyor.
Ekran kartı yok zaten PC'nin işlemcisinde termal macun bile yok.

Bu durumda PC n varsa dediğim gibi çöpe atmak için kullanılabilir.

Eski kasaya uyduruk bir monitör alıp kardeşim için ayarlamayı planlıyordum ama PSU'ya üflesem patlayacak durumda şu anda. Canım sıkıldığı için kaşınıyorum büyük ihtimal elimdeki kasayı da bozma ihtimalim var ama canım sağ olsun.
Eski kasamın harddiskini çıkartıp depolama alanı olarak kullanacağım.
RAM'ları yeni kasama takmak isterdim ama anakartım da 2 giriş var, işlemcim de bildiğim kadarıyla 2 tane destekliyor zaten.
Güzel öneriler için şimdiden teşekkür ederim.
Hocam satmaya çalışabilirsiniz veya içindeki HDD'yi çıkartıp kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı