Eski klavye içinden Arduino çıkar mı?

Eyup4155

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir şey sormak istiyorum, benim elimde bir adet eski kullanmadığım fakat bozuk olmayan bir klavye var bir tane de soketi bozuk bir PS3 gamepad.
Acaba bu ikisinin içinden Arduino benzeri üzerinde çalışabileceğim kod yazabileceğim bir kart vb. çıkar mı? Merak ediyorum da.

Arkadaşlar merhaba. Bir şey sormak istiyorum, benim elimde bir adet eski kullanmadığım fakat bozuk olmayan bir klavye var bir tane de soketi bozuk bir PS3 gamepad.
Acaba bu ikisinin içinden Arduino benzeri üzerinde çalışabileceğim kod yazabileceğim bir kart vb. çıkar mı? Merak ediyorum da.

Maalesef her ikisinden de düğmeleri kontrol edecek basit bir devre çıkar.

Çok büyük ihtimalle hayır. Seri üretim için arduino gibi yeniden programlanabilir çipler yerine o işe özel çipler kullanılıyor.
Bazi gaming farelerde ARM Cortex M mikrodenetleyiciler kullanilabiliyor. Cipin adini, o cipi programlayacak donanimi bulup programlayabilirsin belki de.

Maalesef her ikisinden de düğmeleri kontrol edecek basit bir devre çıkar.
Hocam dogru soyluyorsunuz ama HID [Human Interface Device] olarak iletisim kurmasi gerek, USB arayuzuyle. Bunun icin muhtemelen programlanabilir bir kart gerekiyordur, incelememis olsam da.

Hocam dogru soyluyorsunuz ama hıd [Human Interface Device] olarak iletisim kurmasi gerek, USB arayuzuyle. Bunun icin muhtemelen programlanabilir bir kart gerekiyordur, incelememis olsam da.

Hayır programlanmış hatta belkide tek yazımlık bellek modülleri kullanılmıştır muhtemelen.
Yeniden programlama yapamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı