Eski kodları öğretmeyen C++ kurs önerisi

Anlamadım? Eskiden integer, integer değil miymiş?
Ya çok eskiden C'de değişken tanımları header tanımları falan değişikti. Ama siz hatırlamazsınız. Ben de hatırlamam. Çünkü 40 sene falan önceydi. 😀 😀

Şu anda YouTube'deki hemen hemen her tutorial güncel.

Eski kod diye bir şey var arkadaşlar. Adına o denmesede bal gibi var. Eski kod int a = 0; iken yeni kod auto a { 0 }; şeklinde. Bu sadece basit bir örnek. Yeteri kadar eskiye giderseniz for döngüsünün tanım satırında değişken tanımlayamıyorsunuz, sadece değer verebiliyorsunuz.

using namespace std;
Bunun gibi kodlar öğretmeyen.
Hiç kurs izlemedim ama namespace'in nesi kötü? Çok da anlattıklarını sanmıyorum, sadece bunu yazıyoruz deyip geçiyorlardır bence. Tam olarak istediğiniz nedir?

Eski kod diye bir şey var arkadaşlar. Adına o denmesede bal gibi var. Eski kod int a = 0; iken yeni kod auto a { 0 }; şeklinde. Bu sadece basit bir örnek. Yeteri kadar eskiye giderseniz for döngüsünün tanım satırında değişken tanımlayamıyorsunuz, sadece değer verebiliyorsunuz.

Hiç kurs izlemedim ama namespace'in nesi kötü? Çok da anlattıklarını sanmıyorum, sadece bunu yazıyoruz deyip geçiyorlardır bence. Tam olarak istediğiniz nedir?
YouTube'da o kadar eski tutorial bulunabileceğini sanmıyorum. Zaten 2005 yılında kurulmuş. O tanımlar falan hep C'nin tanımları olsa gerek.

En popüler C sürümü şu anda C99. 21 senelik.

C++ standartları ise 3 yılda bir güncelleniyor. auto keyword'u C++11 standardında gelmesine rağmen forumda açılan sorun konularında kullananı görmedim. for döngüsü örneği gayet eski, biliyorum ama C++14, C++17'de gelen şeyleri geçtim, daha C++11'de gelen şeyleri kullanan yok.

Hocam bundan önceki konumda namespace kullanan kurslardan kaçın demişlerdi.
YouTube'da o kadar eski tutorial bulunabileceğini sanmıyorum. Zaten 2005 yılında kurulmuş. O tanımlar falan hep C'nin tanımları olsa gerek.

En popüler C sürümü şu anda C99. 21 senelik.
O kadar fazla ki...

learncpp.com ve tutorialspoint.com gayet güncel ve yeterlidir, kurs konusunda ısrarcıysan edx üzerinden Microsoft'a ait "Advanced C++" kursunu tavsiye ederim, tabii yoksa hepsinden önce İngilizce.

Yeni konular

Geri
Yukarı