Eski kodları öğretmeyen C++ kurs önerisi

C++ standartları ise 3 yılda bir güncelleniyor. auto keyword'u C++11 standardında gelmesine rağmen forumda açılan sorun konularında kullananı görmedim. for döngüsü örneği gayet eski, biliyorum ama C++14, C++17'de gelen şeyleri geçtim, daha C++11'de gelen şeyleri kullanan yok.
Evet mesela C için de 2011 yılında yeni bir standart yayınlandı ancak hala en yaygın olan 99 yılındaki standart. Her standarda derleyiciler ve yazılımcılar hemen uyum sağlamıyor.
Ancak ben olsam bunları bu kadar kafaya takmazdım. Bayağı küçük detaylar. Önemli olan anlatıcının anlattıklarını anlayabilmek.

Ancak ben olsam bunları bu kadar kafaya takmazdım. Bayağı küçük detaylar. Önemli olan anlatıcının anlattıklarını anlayabilmek.
Eyvallah, asıl olay anlayabilmek ama mesela C++11 ile lambda geldi. Adam bunu göstermeyecek. override ve final bile 11'de gelmiş. İnternette anlatanlar maalesef kendi bilen, ama anlatacak kadar bilmeyen kişiler. Yazılıma meraklı kişilerin en kolay eriştikleri kişiler de onlar oluyor.

Derleyiciler de sürekli güncellenen şeyler. Ondan yana sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Önerebileceğiniz kurs var mı? Temel için şu nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En az 1:30 saatimi alır. Uygulama ile birlikte.

Temelleri öğrendikten sonra modern C++'ı da rahat öğrenirsin. Önce dil temelleri, daha sonra algoritma ve veri yapıları, daha sonra modern C++ sıralamasını tavsiye ederim.

Geri
Yukarı