Eski laptop için 340 TL SSD önerisi

Bütçe
340

AnTİ_DoTE

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler eski laptopum için bu iki SSD'den birini alacağım. Yurttayım Online derslerde ve ödevlerde bilgisayar çok kasıyor. Hangisini önerirsiniz veya başka bildiğiniz bu fiyat bandında maksimum 340 TL olan önerebileceğiniz başka marka model var mı? (Samsung önermezseniz sevinirim bende biliyorum çok iyi olduğunu fakat şuan o kadar verecek param yok olsaydı 500 GB alırdım.) Bir de şu an laptopumda 2+4 RAM var. 2 tane 8 GB RAM alsam çok fark eder mi şu an ona o kadar para vermeye değer mi yoksa SSD almam yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler eski laptopum için bu iki SSD'den birini alacağım. Yurttayım Online derslerde ve ödevlerde bilgisayar çok kasıyor. Hangisini önerirsiniz veya başka bildiğiniz bu fiyat bandında maksimum 340 TL olan önerebileceğiniz başka marka model var mı? (Samsung önermezseniz sevinirim bende biliyorum çok iyi olduğunu fakat şu an o kadar verecek param yok olsaydı 500 GB alırdım.) Bir de şu an laptopumda 2+4 RAM var. 2 tane 8 GB RAM alsam çok fark eder mi şu an ona o kadar para vermeye değer mi yoksa SSD almam yeter mi?

M.2 slotu varsa M.2 SSD almanız daha mantıklı

Çok eski ise bilgisayarın ramleri 16 yapmak çok işine yaramayabilir. Dahası yapamıyor olabilirsin.

8GB RAM yeter diye düşünüyorum.

SSD olarak ise bunları öneririm.

BX500 biraz ısındığından ötürü performans kaybı yaşanır bilginiz olsun.

M.2 slotu varsa M.2 SSD almanız daha mantıklı.

M.2 slotu yok 7-8 senelik bilgisayar.

Çok eski ise bilgisayarın RAM'leri 16 yapmak çok işine yaramayabilir. Dahası yapamıyor olabilirsin.

İşlemcisi Intel Core i5 4200u internetten baktığımda 16 GB kadar desteklediği yazıyor ama çok işe yaramaz derseniz yapmayayım boşuna.

8 GB RAM yeter diye düşünüyorum.

SSD olarak ise bunları öneririm.

Gigabyte SSD konusunda nasıl hiç bilmiyorum. Eğer kronik sorunu yoksa ve WD Blue ile arasında çok bir fark yoksa Gigabyte alayım.

BX500 biraz ısındığından ötürü performans kaybı yaşanır bilginiz olsun.

Onu bende duymuştum o bayağı kafamı karıştırdı zaten.

İşlemcisi Intel Core i5 4200u internetten baktığımda 16 GB kadar desteklediği yazıyor ama çok işe yaramaz derseniz yapmayayım boşuna.

Gigabyte SSD konusunda nasıl hiç bilmiyorum. Eğer kronik sorunu yoksa ve WD Blue ile arasında çok bir fark yoksa Gigabyte alayım.

Kingston HyperX önerimdir Adata'da da bir problem vardı james donkeyde aynı. Samsung bulursanız bu bütçede düşünmeden alın derim.

Amacınız sadece günü kurtarmak ise Gigabyte olanı alabilirsiniz F/P bir modeldir bir sorunu yok.
WD Blue olanda DRAM de var biraz daha da kaliteli bir model eğer bütçenizi çok zorlamayacaksa Blue'yu tercih edebilirsiniz, DRAM'i sayesinde uzun kullanımda rahat rahat bozulmaz.

Sandisk Ultra 3D 250 GB SSD alabilirsiniz eğer boş slot varsa SATA için. Elinizdeki 2 GB rami satarak 4 GB modelden bir tane daha almanızı öneririm. 8 GB gerçekten yeterli olacaktır günlük kullanım için.

SanDisk Ultra 3D 250 GB SSD alabilirsiniz eğer boş slot varsa SATA için. Elinizdeki 2 GB RAM'i satarak 4 GB modelden bir tane daha almanızı öneririm. 8 GB gerçekten yeterli olacaktır günlük kullanım için.

SanDisk Ultra serisi çöp. Kötü bir öneri.
Bugün kafamı çok fazla doldurduğum için hangi SanDisk SSD'nin iyi olup hangisinin kötü olduğunu unutmuşum. Üzgün atıp gitmediği ve beni uyardığı için @Haylaz2961'e teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı