Eski laptop için işletim sistemi önerisi

Teşekkürler hocam.
@Efeisot Kmr nasıl kuracagim hocam yardimci olur musunuz?

Windows kullanıyorsanız ISO'yu indirip Rufus ile DD modunda yazdırın (MBR seçin seçilmediyse). Sonra boot menuden USB'yi seçin. Çoğu ISO Live Medium olduğundan muhtemelen kurulumu yaparken OS'i deneyebilirsiniz. Kurulum için arayüzdeki Install Debian (örnek olarak yazdım başka bir OS ise onun adı yazacaktır) uygulamasını açın sonra klavyeyi profilinizi ayarlayın. Diski sil ve yükle seçeneğini seçin disk ayarladağınız yerde. Kurulum bitince sistemi yeniden başlatın ve GRUB ekranını gördüyseniz başarıyla yüklemişsiniz demektir. USB'yi çıkarıp kullanabilirsiniz.

Windows kullanıyorsanız ISO'yu indirip Rufus ile DD modunda yazdırın (MBR seçin seçilmediyse). Sonra boot menuden USB'yi seçin. Çoğu ISO Live Medium olduğundan muhtemelen kurulumu yaparken OS'i deneyebilirsiniz. Kurulum için arayüzdeki Install Debian (örnek olarak yazdım başka bir OS ise onun adı yazacaktır) uygulamasını açın sonra klavyeyi profilinizi ayarlayın. Diski sil ve yükle seçeneğini seçin disk ayarladağınız yerde. Kurulum bitince sistemi yeniden başlatın ve GRUB ekranını gördüyseniz başarıyla yüklemişsiniz demektir. USB'yi çıkarıp kullanabilirsiniz.
Pardon yanlis yazmisim, linki nerede bulacagimi bilmiyorum arastirdim bulamadim.
Pardon yanlış yazmisim, linki nerede bulacagimi bilmiyorum arastirdim bulamadim.

Ayrıyeten cevap icin de teşekkür ederim.

Windows 7, kursam Chrome'de gezebilir miyim ya da Lubuntu filan mi kurayim ?
Windows 7'de kasacaktır. 512 MB RAM'li 2005 model bir dizüstü bilgisayarımız vardı, sizinkinin özelliklerine bir hayli yakın, Windows 7 Starter'da sağlam kasıyordu. Hafif bir Linux dağıtımı bulmak lazım.

Sparky verdiginiz 32 Bit degil mi hocam, bir de tekrar belirtegim 512 MB RAM var, ben sadece YouTube filan rahatlikla acayim izleyeyim diyorum.

Evet hocam attığım 3 dağıtımın ISO'suda 32 Bit sürümler ve hepsinin masaüstü ortamları çok hafif. Ayrıca bunlarda hafif gelmezse Puppy Linux'un linkini de atabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı