Eski laptopa harici Palit 9500GT ekran kartı takmak

Berat Eren

Hectopat
Şimdi elimde eski bir laptop var. Ben bunun işlemcisini i5 1.nesile yukseltecegim. Bir de harici ekran kartı takarsam iyi olacak. Elimde Palit 9500GT 1GB DDR2 var. Laptopun kendi ekran kartı Intel HD Graphics eski kasamdan sokecegim. Ekran kartını Power Supply'de Power Supply'in waatini bilmiyorum ama eski kasada ekran kartini falan calistiriyordu. Onun için sorun olacağını sanmıyorum 1. sorum şu ekran kartı takmama değecek mi 2. laptop DDR3 ekran kartı DDR2 sıkıntı olur mu?

Eski laptop 128VRAM idi.

Şimdi elimde eski bir laptop var. Ben bunun işlemcisini i5 1.nesile yukseltecegim. Bir de harici ekran kartı takarsam iyi olacak. Elimde Palit 9500GT 1GB DDR2 var. Laptopun kendi ekran kartı Intel HD Graphics eski kasamdan sokecegim. Ekran kartını Power Supply'de Power Supply'in waatini bilmiyorum ama eski kasada ekran kartini falan calistiriyordu. Onun için sorun olacağını sanmıyorum 1. sorum şu ekran kartı takmama değecek mi 2. laptop DDR3 ekran kartı DDR2 sıkıntı olur mu?

Eski laptop 128VRAM idi.
Intel HD Graphics dediğiniz dahili ekran kartı. Bu işlemcinin içinde olur. İşlemciyi değiştirince o da değişmiş oluyor yani. Alacağınız ekran kartı. işlemci ve RAM hepsi birbirinden ölü. İnanın verdiğiniz paraya asla değmez. Boş yere uğraşırsınız.

Hocam zamanınıza yazık olur ve onun yerine bir işe girin çalışın başka bir bilgisayar almaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı