Eski laptopa işletim sistemi önerisi

mbq2

Hectopat
Selam arkadaşlar. Benim eski dizüstü bilgisayarım var. Fotoğrafta özelliklerini görebilirsiniz. 1 ay önce açtım, format attım. Windows 7 Ultimate kurdum. Sanırım bilgisayara biraz ağır oldu, eskiden iyi kötü Half Life, CS oynardım. Şimdi onu da açmıyor. Yeni işletim sistemi kuracağım, ne önerirsiniz? Windows 7 olarak.

pc.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows tarafında bir önerim yok. Ancak linux tarafında mint mate veya lubuntu ya da daha farklı bir linux dağıtımı olabilir.

Eğer linux ve ubuntu gibi işletim sistemlerini kullanmadıysanız size Windows 10 Home sürümünü tavsiye ederim.
Güncel sürücüleri bulması zor. Bir de eğer dizüstü bilgisayarınızı daha bir süre kullanacaksanız. İnternetten bellek siparişi verebilirsiniz. Tabi boş bellek yuvanız var mı? Diye kontrol ederek yapabilirsiniz. Muhtemelen DDR2 bellek kullanıyordur. 2 GB daha takviye yapabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarların soğutma sistemleri zamanla tozlardan dolayı performans kaybı yaşıyor. Mümkünse temizleyin ya da temizletin.

Aslında onu deneyimlemeden bilinmez çünkü Windows kullanan biri ubuntu ve linux kullanacağında Windows'a uyumlu çoğu yazılım program veya oyunu bulabilirken.Ubuntu ve linuxta zor diye düşünüyorum.

Güncel sürücüleri bulması zor. Bir de eğer dizüstü bilgisayarınızı daha bir süre kullanacaksanız. İnternetten bellek siparişi verebilirsiniz. Tabi boş bellek yuvanız var mı? Diye kontrol ederek yapabilirsiniz. Muhtemelen DDR2 bellek kullanıyordur. 2 GB daha takviye yapabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarların soğutma sistemleri zamanla tozlardan dolayı performans kaybı yaşıyor. Mümkünse temizleyin ya da temizletin.
Laptop RAM'leri genelde masaüstünden daha ucuz oluyor. DDR2 masaüstü RAM siparişi verdim bende bugün gezerken gördüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı