Eski Laptopu Windows 10 1803'ten 20H2'ye yükseltmek

tlhylmm

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.

2012 yılında aldığım laptopumu 1803 sürümünden 20H2 sürümüne geçirmek istiyorum. Şu anki sürümü gayet stabil bir şekilde çalıştırıyorum ancak Windows Update daha önce bir güncelleme yaparken bazı şeyleri bozduğu için harici ekran kartı sürücülerinde ve Bluetooth gibi özelliklerde sorun yaşıyorum.

Windows Update sürekli bozuk loopta kaldığı için güncellemeyi engelledim. Bana sunulan sürüm 1909 sürümüydü. Normalde Windows Update sunmadan güncellemeyin diyorlar ama ben her şeyi silip 20H2 için bir temiz kurulum yapmak istiyorum.

Sizce hangisi daha doğru olur? 1909 sürümünü yazıp kurmak mı yoksa 20H2 mi? Yeni sürümlerde eski cihazlarda daha fazla uyumsuzluk çıkarma ihtimali var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
@PossibleTurco konu dışı olacak ama Windows 2000'i sanal makineden mi kullanıyorsun yoksa eski bilgisayarın mı var merak ettim.

Şuanda kullandığım laptop 2013 model 4GB RAM kullanıyor, Intel Uhd Graphics Paylaşımlı ekran kartı var, 1.5 Ghz Intel Celeron 1007U bulunmakta. 20H2 yükledim. Takılmalar birazcık oluyor o da birazcık, ama rahat rahat Chrome ve Edge kullanabiliyorum eğer bilgisayarında 4 GB RAM varsa yükleyebilirsin. 21H2 konusunu bilmem ama.

Geri
Yukarı