Eski laptopun internete bağlanması güvenilir mi?

Yer
Antalya Konyaaltı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bileşenler:Ventus GTX 1660 Super AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor Monitör: Casperın Eski Siyah Monitör'ü İşletim Sistemi: Windows 10 Ana kart: Gigabyte A320M-S2H
Meslek
9.Sınıf Öğrencisi
Arkadaşlar benim bir tane Windows XP eski laptopum var ama bir korkum daha var eski laptopuma bayağı birkaç şey indirmiştim o zaman ve şimdi bağlarsam modeme falan virüs bulaşacağından korkuyorum sizce internete bağlamalıyım bağlamamlı mıyım?

Ağa bağlamadan Rescue Disk ile boot ederek tarama gerçekleştirirseniz zararlıları silecektir.
Alternatif olarak ESET Scanner öneririm.

Modemlerin güvelik duvarı vardır firewall olarak adlandırılır eğer modeminizin güvelik duvarı açık ise herhangi bir şey olmaz.

Modeme bağlı cihazların bağlantısı kesip bağlayabilirsin başka cihazlara bulaşmaması için. Modeme virüs bulaşamaz kapatıp açınca her şey eski haline dönüyor o bir bilgisayar değil.

Modeme nasıl virüs bulaşıyor? Aahahhaa bir şey olmaz.
Bulaşma Durumu Vardır Dikatli Olmanı Öneririm

Bilgisayarda virüs varsa ağ üzerinden başka cihazlara bulaşabilir.
Kesinlikle

Modeme bağlı cihazların bağlantısı kesip bağlayabilirsin başka cihazlara bulaşmaması için. modeme virüs bulaşamaz kapatıp açınca her şey eski haline dönüyor o bir bilgisayar değil.
Kapanıp Açınca Eskiye Döndüğnü Bilmiyordum Teşekürler

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Antivirüsler daha gelişmiş olsa da yine de dikkatli olmakta fayda var.

Peki o bilgisayara başka Windows yükleyipte internete bağlansam olur mu?

Geri
Yukarı