Eski masaüstü bilgisayarlar için darboğaz testi nasıl yapılır?

Sirain

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel İ5-3210M
8 GB Ram
GT-610M
İntel HD Graphics 4000
Meslek
Öğrenciyim boşuna bakma param yok :(
Çoğu test yeni nesil bilgisayarlar için. Eski işlemciyi bulsam dahi hangisinin darboğaz yapabileceğinden emin değilim. İşin ehli olan ve yıllardır bu işin içinde olanlar bir el atabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olup olmadığını anlamak için MSI Afterburner kullanıp yük altındaki değerlere bakabilirsiniz. Sisteminizin özellikleriniz neydi?

Intel Celeron 1.80GHz (adı böyle geçiyor)
DDR1 512 MB RAM => 1 GB RAM takacağım veya 2 GB
Ekran kartı Sis Marka Anakarta gömülü onboard diye geçiyor işlemciyle alakası yok. => Yerine FX 5200 bulursam 2.el takacağım ancak darboğaz yapar mı merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim ve biliyorum çok eski ancak yazdan yaza kullanıyorum. :(

Son düzenleme:
Intel Celeron 1.80GHz (adı böyle geçiyor)
DDR1 512 MB RAM => 1 GB RAM takacağım veya 2 GB.
Ekran kartı sis marka anakarta gömülü onboard diye geçiyor işlemciyle alakası yok. => yerine FX 5200 bulursam 2.el takacağım ancak darboğaz yapar mı merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim ve biliyorum çok eski ancak yazdan yaza kullanıyorum. :(

İşlemcinin tam adını söylerseniz yardımcı olabilirim fakat FX5200 ile aşırı eski bir işlemci olmaz ise darboğaz yapmayacağını düşünüyorum.

Sahibinden.com da ara yoksa eski bir bilgisayarcıyı ziyaret et. Kart çok eski ve çok nadir.

Hocam bendeki Anakartımda ki ekran kartı girişleri şu ancak bir sürü ekran kartı var hangisi uyar bir fikrim yok yardımcı olabilir misin?

1635352910657.png

Geri
Yukarı