Eski monitöre yeni ekran kartı takma

• Konuyu başlatan Lonis
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B

Lonis

Hectopat
Arkadaşlar elimde LG marka VGA bir monitör var. Ama elimdeki laptopu satıp eski kasamı tekrar toplamak istiyorum.
İçine Quad Q9650 işlemci takmayı düşünüyorum. Ama içindeki ekran kartı R5 230.pek iş yapmaz diye düşünüyorum.
GTX 660 Ti GTX 460 GTX 550 Ti tarzında 2. el olarak kart alma fikrim var.
2. el bu eski kartlara ne kadar güven olur. Eski olduğu için ömrü çok az kalmış olabilir mi, almam sıkıntı çıkarır mı?
Ve de VGA girişli yüksek performanslı kart cidden çok az, bulamıyorum, sorum şu ki: Ben bu 3 ekran kartı veya eşteğer bir ekran kartına aktif veya aktif olmayan HDMI VGA dönüştürücüsü ile kullanırsam sıkıntı çıkar mı?
RX 570'i dönüştürücü ile kullanan bir PC görmüştüm görüntü iğrençti.
Acaba bu eski kartlarda dönüştürcü ile kullanırsam normal halinden bir farkı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 570 dönüştürücü ile kullanıyorum bir sorun yaşamadım ama oyunlarda D. P. daha iyiymiş ne fark var bilmiyorum. Arkadaşım 2060'ı D. P. dönüştürücü ile kullanıyor onda da bir sorun görmedim sizin test ettiğiniz sistemin monitörü sıkıntılı olabilir.

Benim dediğim HDMI'dan VGA'ya. Sizin dediğiniz daha farklı.
Ben test etmedim ama internet kafede görmüştüm. Monitöre görüntü bozuk geliyordu.
Bazıları da pek sağlıklı olmadığını söylüyor. Ama RX 400 ve GTX 1000 serilerinde dijital destek kalktı o yüzsden onlarda VGA HDMI çok iyi değil falan diyorlar forumda, ama o konudan pek anlamıyorum o yüzden sormak istedim. GTX 550 Ti GTX 660 Ti gibi HDMI eski ekran kartlarını aktif dönüştürücü ile kullanırsam bir farkı olur mu? , Performans ve görüntü olarak fark olur diyenler vardı.

Benim dediğim HDMI'dan VGA'ya. Sizin dediğiniz daha farklı.
Ben test etmedim ama internet kafede görmüştüm. Monitöre görüntü bozuk geliyordu.
Bazıları da pek sağlıklı olmadığını söylüyor. Ama RX 400 ve GTX 1000 serilerinde dijital destek kalktı o yüzsden onlarda VGA HDMI çok iyi değil falan diyorlar forumda, ama o konudan pek anlamıyorum o yüzden sormak istedim. GTX 550 Ti GTX 660 Ti gibi HDMI eski ekran kartlarını aktif dönüştürücü ile kullanırsam bir farkı olur mu?, Performans ve görüntü olarak fark olur diyenler vardı.

RX 570 HDMI to VGA kullanıyorum sorunu yok.

Arkadaşlar elimde LG marka VGA bir monitör var. Ama elimdeki laptopu satıp eski kasamı tekrar toplamak istiyorum.
İçine Quad Q9650 işlemci takmayı düşünüyorum. Ama içindeki ekran kartı R5 230.pek iş yapmaz diye düşünüyorum.
GTX 660 Ti GTX 460 GTX 550 Ti tarzında 2. el olarak kart alma fikrim var.
2. el bu eski kartlara ne kadar güven olur. Eski olduğu için ömrü çok az kalmış olabilir mi, almam sıkıntı çıkarır mı?
Ve de VGA girişli yüksek performanslı kart cidden çok az, bulamıyorum, sorum şu ki: Ben bu 3 ekran kartı veya eşteğer bir ekran kartına aktif veya aktif olmayan HDMI VGA dönüştürücüsü ile kullanırsam sıkıntı çıkar mı?
RX 570'i dönüştürücü ile kullanan bir PC görmüştüm görüntü iğrençti.
Acaba bu eski kartlarda dönüştürcü ile kullanırsam normal halinden bir farkı olur mu?
Elimde GTX 950 var VGA girişli düşünür müsün.

Reis benim alabileceğim en iyi işlemci şu anda Quad Q9650, onla da GTX 950 darboğaz yapabilir, yapmasa bile ekran kartına 300 gibi komik bir bütçe bıraktım :D.
Teşekkürler ama.
300 tamam dersen düşünürüm :D.
RX 570 HDMI to VGA kullanıyorum sorunu yok.

Reis bilemedim ya, sitede bazıları işte FPS kaybı olur görüntü iyi alamazsın tarzında konuşuyor, 1 ay sonra toplayacağım kasayı inşallah, kararsız kaldım,, 5 760 takıp içindeki ekran kartı ile idare mi etsem yoksa HDMI VGA dönüştürme işine girsem mi?..

Reis benim alabileceğim en iyi işlemci şu anda Quad Q9650, onla da GTX 950 darboğaz yapabilir, yapmasa bile ekran kartına 300 gibi komik bir bütçe bıraktım: D.
Teşekkürler ama.
300 tamam dersen düşünürüm: D.

Reis bilemedim ya, sitede bazıları işte FPS kaybı olur görüntü iyi alamazsın tarzında konuşuyor, 1 ay sonra toplayacağım kasayı inşallah, kararsız kaldım, 5 760 takıp içindeki ekran kartı ile idare mi etsem yoksa HDMI VGA dönüştürme işine girsem mi?

Bende R3 1200 ve RX 570 var. 60 Hz monitör'ü HDMI çeviri ile kullanıyorum. BF5'te 30-40 FPS alıyorum. Arakadaşımın. monitör ile denedim 50 lere çıktı FPS etkiliyor yani.

Reis benim alabileceğim en iyi işlemci şu anda Quad Q9650, onla da GTX 950 darboğaz yapabilir, yapmasa bile ekran kartına 300 gibi komik bir bütçe bıraktım: D.
Teşekkürler ama.
300 tamam dersen düşünürüm: D.

Reis bilemedim ya, sitede bazıları işte FPS kaybı olur görüntü iyi alamazsın tarzında konuşuyor, 1 ay sonra toplayacağım kasayı inşallah, kararsız kaldım, 5 760 takıp içindeki ekran kartı ile idare mi etsem yoksa HDMI VGA dönüştürme işine girsem mi?

RX 570 hazır elinin altında değil mi zaten? İnternetten uygun fiyata aktif dönüştürücü alıp bence bir şansını dene benim hiçbir sorunum yok stabil çalışıyor.

Hayır
RX 570 hazır elinin altında değil mi zaten? İnternetten uygun fiyata aktif dönüştürücü alıp bence bir şansını dene benim hiçbir sorunum yok stabil çalışıyor.
Hayır anlamadınız, benim elimde eski bir kasa var, onu yeniden toplamayı düşünüyorum, ben o rx 570 i İnternet kafede gördüm, tekrar okuyun :D
Fps ten çok görüntü de bir fark oluyor mu onu merak ediyorum

Hmm anladım gördüğünüz PC'de büyük ihtimal bir sorun vardır. Görüntüde bir fark olmuyor bu arada monitörünüzün modelini söyler misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı