Eski Need for Speed oyunlarının Remastered versiyonları çıkar mı?

II. Wilhelm

Hectopat
Makaleler
2
EA son zamanlarda çok saçmaladı diye düşünüyorum. Anthem ve sonrasında çıkardığı oyunların önemli bir kısmında eksiklikler vardı. Bunlardan birisi de NFS serisiydi. Her ne kadar Unbound'u çok beğensem de seri iyiye gitmiyor maalesef.

NFS'nin açtığı yolda artık Forza serisi gidiyor diyebiliriz. Eski oyunlarını yeniden satışa sunarak (remake olabilir, Remastered olabilir) bunun önüne kolayca geçemezler mi sizce de? Özellikle Reddit'te eski oyunlara (u2, MW ve Carbon) karşı çok büyük bir ilgi var. Buna rağmen EA'in NFS oyunlarının eski sürümlerini bile dijitalde satmaması bana çok aptalca geliyor. Remasterlayıp, oyunlara Online servis koysa üç oyunu da on yıldır çıkan NFS oyunlarının toplam satış sayısı ikiye katlar.

Lisans problemi olduğunu dile getirenler var ama müzik lisansı EA için gerçekten hiçbir şey ifade etmemeli. Parasal anlamda EA zengin bir firma ve müzik lisansı gibi bir konuda yatırım yapabilecek kadar parası olduğunu düşünüyorum. "EA Black box kapatıldı, bu yüzden çıkmıyor." diyenler de olabilir ama EA Black box kapatıldığı için lisans hakları EA'ye geçmedi mi? Geçmiş olacak ki 3 sene önce, "artık NFS Carbon'u dijital platformlardan kaldırıyoruz." diye açıklama yaptılar. Eski NFS oyunlarını modlamaktan ve yamalamaktan yoruldum arkadaşlar. :D sizinle de düşüncelerimi paylaşmak istedim. Umuyorum ki, EA artık önümüzdeki senelerde satışa sunar şu oyunları.

Sanmıyorum. Bay EA vaktini hala boş yeni projelere ayırıyor. Halbuki remake çekince yükselcekleri tartışılamaz bir gerçek. Bu arada EA değil ama başka biri Underground oyunlarını yeniden yapıyor.

Serinin en çok satan oyunu MW2005. Haliyle ona yapmaları gerek, çünkü ilgi en çok onda. Ki zaten şu an eminim ki aramızda hala canı sıkıldıkça internetten MW2005 indirip oynayan vardır. Böyle bir ilgiyi nasıl cevapsız bırakıyorlar ben de anlamış değilim.

O çıkardıkları Payback, Unbound gibi oyunlar yerine MW2005 Remastered çıkarsalar yılın oyunu bile seçilebilme potansiyeli var.

Serinin en çok satan oyunu MW2005. Haliyle ona yapmaları gerek, çünkü ilgi en çok onda. Ki zaten şu an eminim ki aramızda hala canı sıkıldıkça internetten MW2005 indirip oynayan vardır. Böyle bir ilgiyi nasıl cevapsız bırakıyorlar ben de anlamış değilim.

O çıkardıkları Payback, Unbound gibi oyunlar yerine MW2005 Remastered çıkarsalar yılın oyunu bile seçilebilme potansiyeli var.
Remake MW2005 yapsalar seçilebilirler. Yapmadıkları aklıma geldikçe üzülüyorum, yapın işte ya. :D En son gidip EA'yi basıcam (!) yayınlayın artık şunları diye.

O oyunlar geçti gitti. Remaster yapmak için çok eskiler (Remaster dediğiniz olay çok da eskimemiş bir oyun bul, grafiklerini cilala piyasaya gazla oluyor), Remake deyince de aynı türde bir sürü oyun çıkardılar zaten. Yani Payback'in 2005'deki Black List'i ve aynı şehri içerdiğini düşünün. Pek yeni bir şey sunmamış olurdunuz. Onun yerine yeni bir hikaye ile yeni bir oyun daha iyidir.
Ha o kadar vurucu oyun yapamazlar mı? Yapamıyorlar işte o tuhaf. Koskoca EA'nın Most Wanted kadar vurucu bir oyun yapabilmesini beklerdim.
Ha o eski oyunlara remaster istiyorsanız resmi olmayan modlar var. Grafikleri gayet ileri seviyeye taşıyorlar.
Yani EA'nın yapacağı herhangi bir Remaster şu görselden daha fazlası olmayacaktır. Hot Pursuit'in remaster'ındaki farkları anlamak için yan yana video izlemek gerekiyor ve orada bile videoyu durdurup farkları seçmeye çalışıyorum.
enb2017_6_6_5_24_30.jpg

O oyunlar geçti gitti. Remaster yapmak için çok eskiler (Remaster dediğiniz olay çok da eskimemiş bir oyun bul, grafiklerini cilala piyasaya gazla oluyor), Remake deyince de aynı türde bir sürü oyun çıkardılar zaten. Yani Payback'in 2005'deki Black List'i ve aynı şehri içerdiğini düşünün. Pek yeni bir şey sunmamış olurdunuz. Onun yerine yeni bir hikaye ile yeni bir oyun daha iyidir.
Ha o kadar vurucu oyun yapamazlar mı? Yapamıyorlar işte o tuhaf. Koskoca EA'nın Most Wanted kadar vurucu bir oyun yapabilmesini beklerdim.
Ha o eski oyunlara remaster istiyorsanız resmi olmayan modlar var. Grafikleri gayet ileri seviyeye taşıyorlar.
Yani EA'nın yapacağı herhangi bir Remaster şu görselden daha fazlası olmayacaktır. Hot Pursuit'in remaster'ındaki farkları anlamak için yan yana video izlemek gerekiyor ve orada bile videoyu durdurup farkları seçmeye çalışıyorum.
enb2017_6_6_5_24_30.jpg
Birkaç konu hariç sana katılıyorum. Katılmadığım konular:
1) Bence Eski Nfs oyunlarını o halleri ile bile tekrar satışa sunsalar satış rekoru kırarlar.
2) Evet EA ve görev verdiği firmalar remastered konusunda işler çıkartamadılar. Yine de eski Nfs online olacağı için EA'in yapacağı remastered oyuncuların çok işine gelecektir.
3) Remake derken Nfs Mw (2012)'den bahsediyorsan ben onu remake olarak görmüyorum. Asıl olayı ikinci bir oyun olmaktı. Mw (12)'nin; Mw (05)'i, teması hariç hiçbir şey andırmıyordu.

Diğer kısımlarda ise, dediğim gibi sana katılıyorum.

1) bence eski NFS oyunlarını o halleri ile bile tekrar satışa sunsalar satış rekoru kırarlar.
2) evet EA ve görev verdiği firmalar Remastered konusunda işler çıkartamadılar. Yine de eski NFS Online olacağı için EA'in yapacağı Remastered oyuncuların çok işine gelecektir.
3) remake derken NFS MW (2012)'den bahsediyorsan ben onu remake olarak görmüyorum. Asıl olayı ikinci bir oyun olmaktı. MW (12)'nin; MW (05)'i, teması hariç hiçbir şey andırmıyordu.

2012 versiyon zaten orijinalin tırnağı bile olamaz.

1) Bence Eski Nfs oyunlarını o halleri ile bile tekrar satışa sunsalar satış rekoru kırarlar.
2) Evet EA ve görev verdiği firmalar remastered konusunda işler çıkartamadılar. Yine de eski Nfs online olacağı için EA'in yapacağı remastered oyuncuların çok işine gelecektir.
3) Remake derken Nfs Mw (2012)'den bahsediyorsan ben onu remake olarak görmüyorum. Asıl olayı ikinci bir oyun olmaktı. Mw (12)'nin; Mw (05)'i, teması hariç hiçbir şey andırmıyordu.

Hocam ben de numara numara gideyim.
1- Şu anda eski NFS'ler bilgisayarımda var, sıkı bir Underground 2 hayranı olarak artık devirlerinin geçtiğini düşünüyorum. Yapmaları gereken 2 şey vardı. Birincisi "Vurucu" oyunlar yapmaktı ikincisi ise kontrollerdi. Shift'ten bu yana kontrolleri adam akıllı bir NFS'ye denk gelmedim desem yeridir. Payback birazcık kotarıyordu o da birazcık. Öte yandan vurucudan kastım The Run gibi bir oyundu ama o biraz kısa biraz da yavan kaldı. Yani Payback biraz dediğim gibi o tarzdaydı ne bileyim aracımızı kaybediyoruz intikam peşine düşüyoruz falan ama henüz bitirmeden sildim. Çünkü araba ile aramda o bağı hissedemiyordum, öyle yalın, hisli bir oyun değil maalesef.

2- Remastered konusunda sırf NFS değil çoğu oyunun "boş" olduğunu düşünüyorum. Kullanıcıların yaptığı Redux türü modlar çok daha başarılı.

3- 2012 Most Wanted'ı değil Payback'i kast etmiştim. Dediğim gibi arabamızı kaybedip sıfırdan intikam hırsıyla başlıyoruz. Biraz da o eski NFS'ler bize o dönemi anımsattığı için öyle hissediyoruz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı