Eski nesil bilgisayarların çok yüksek fiyatlara satılması

damntraincj

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar teknik servis bakım onarım
Letgo, Sahibinden gibi web sitelerde 2. el olarak satılan 1-2. nesil i3, i5, i7 makineler neden bu kadar yüksek fiyatlara satılıyor? Örneğin resimdeki bu cihaz:

386184

386185

Şimdi satış baltalamak gibi olmasın ama bu nedir gerçekten? Sağ menteşe parçası yok, HDD değiştirilmiş, 150 GB üretimi yıllar önce durmuş HDD takılmış, ekranda ölü piksel var 1 USB port çalışmıyor.
Bu birçok örnekten sadece bir tanesi. Ben yaklaşık 5 ay önce: 5. nesil i5, 500 GB HDD, 8 GB RAM, 2 GB Nvidia 840M bilgisayarımı 1.200'e satmıştım, kendimi keriz gibi hissediyorum şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen insanları kandırmak istemediğin için doğru olanı yapmışsın, bunun kerizlik ile bir ilgisi yok, fırsatçılıkla ilgisi var. Bazı "Akıllı" insanlar her şeyde olduğu gibi bilgisayar piyasasında da bilgisayardan anlamayan tipleri öpmek için bu fiyata koyuyorlar. Satarken de klasik güncel oyunların isimlerini yazıp hepsini oynatır diyorlar. Hele birde i7 işlemci falan yazarlarsa tamam. Kesin satılır.

Gerçi hoş bunları alan insanlara da acımıyorum ben biraz. Neticede 2019 yılında internet çağında yaşıyoruz. O ellerindeki interneti sadece Facebook, Instagram gibi mecralarda kullanacaklarına azda araştırmak için kullansalar anlayacaklar neyin ne olduğunu da işte.🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı