Eski nesil laptop için Windows 10 yerine 7 daha mı uygun olur?

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
SSD veya HDD modeli
120GB HDD
Bizde rezalet bir PC(laptop) var aslında iyi ama Windows 10 yapınca performans vermiyor. PC'yi Windows 7'ye düşürmeyi düşünüyorum çünkü PC yarım saatte açılıyor ve hiçbir oyun oynanmıyor. Düşürürsek PC hızlanır mı? Ciddi bir hızlanma olmayacaksa düşürmeyeceğim çünkü PC bu haliyle kullanılmıyor bile. Windows 10'un son güncellemeleriyle de iyice yavaşladı Minecraft 30 FPS oynatıyorken şu an Half-Life açmıyor. Bir de PC'yi hızlandıran şeyler yazar mısınız? (PC 15 yıllık ve bir kere bile macun sürülmedi. PC düzelirse sürebiliriz)

Cihazınızın özelliklerini yazarsanız yardımcı olabiliriz.

Ekran kartı driver indirmedin galiba ondandır.

Ayrıyeten ödev yapacağım googleda 5fps geziniyorum.

Cihazınızın özelliklerini yazarsanız yardımcı olabiliriz.

PC şu an piyasada yok yıllar oldu Google'dan bakıyorum orada da yok. Tek bildiklerim Intel i3 (eskisi) bir de 4 GB RAM olduğu. PC özellikler kısmında sadece bu ikisi falan bulunuyor. Bir de işinize yarar mı bilmem ama DirectX 9 ya da 10.

Ekran kartı vardır belki bir baksana araştırsana laptop modeli nedir?

Ufak bir SSD alıyorsunuz. Sonrasında Windows 10 performans modlu sistem kuruyorsunuz. Çiçek.

PC çalışabilirse deneyeceğim🤠. PC'yi bu konuyu oluştururken açtım. Hala açılıyor.

Ekran kartı vardır belki bir baksana araştırsana laptop modeli nedir?

Ekran kartı yok. Modelini bilmiyorum (üstünde falan da yazmıyor) markası Grundig.

Ekran kartı driver indirmedin galiba ondandır.
Bilemiyorum. Ailem pcyi aldığından bu zamana kadar bir çok şey yaptı pcye. Pcnin içinden geçildi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı