Eski nesil laptop için Windows 10 yerine 7 daha mı uygun olur?

PC'ye hiçbir şey kurulmuyor. Ne kadar istemesem de mahalle bilgisayarcısına gidip Windows 7 kurduracağım muhtemelen. Ben o çileye katlanamam. Yarın falan akşam saatlerinde duruma göre bakacağım dediğinize.

HDD varsa ve hiçbir optimizasyon yapmadıysan ve sürücülerin güncel sürümlerini kurmadıysan böyle bir şey olabilir. Cihaz çok eski ise zaten Windows 10 önermem, Windows 10 kurulacaksa ve cihaz eskiyse SSD kullanılmasını öneriyorum. Sisteminizi tam olarak bilmediğim için belki SSD ile rahat kullanılacak Windows. Sıcaklık değerlerini AIDA64 ile görebilirsiniz. Hem parçaların bilgilerini hem de sıcaklık değerlerini atabilirsen iyi olur.

HDD varsa ve hiçbir optimizasyon yapmadıysan ve sürücülerin güncel sürümlerini kurmadıysan böyle bir şey olabilir. Cihaz çok eski ise zaten Windows 10 önermem, Windows 10 kurulacaksa ve cihaz eskiyse SSD kullanılmasını öneriyorum. Sisteminizi tam olarak bilmediğim için belki SSD ile rahat kullanılacak Windows. Sıcaklık değerlerini AIDA64 ile görebilirsiniz. Hem parçaların bilgilerini hem de sıcaklık değerlerini atabilirsen iyi olur.

Vallahi benim bir suçum yok PC'yi ailem aldı hiçbir şey yapmadan kullanmışlar. Hele bir düzelsin deneyeceğim. Windows 10'u da ailem kurmuş. Windows 7'yi bile kaldıramayan bir PC'ye neden 10 kurarlar ki? Bu PC'de HDD gömülü falan mı bilmiyorum (PC konusunda hiçbir bilgi sahibi değilim). PC'de sıcaklık sadece gerçekten PC'yi zorlayan oyunlarda oluyordu. Onun haricinde hiçbir ısınma da yok. 1-2 gün sonra PC Windows 7'de düzelirse AIDA64 bilgilerini paylaşacağım.

Windows tasarımı benzeri bir Linux sürümü kurdurun bence. Mint falan olabilir. Manjaro belki. Araştırın derim.

Vallahi Manjaro falan hiçbirini bilmiyorum🤠 ama araştıracağım. Bu PC'yi zaten 2-3 ay kullanacağım sonra adamakıllı 10kya PC geliyor.

Vallahi benim bir suçum yok PC'yi ailem aldı hiçbir şey yapmadan kullanmışlar. Hele bir düzelsin deneyeceğim. Windows 10'u da ailem kurmuş. Windows 7'yi bile kaldıramayan bir PC'ye neden 10 kurarlar ki? Bu PC'de HDD gömülü falan mı bilmiyorum (PC konusunda hiçbir bilgi sahibi değilim). PC'de sıcaklık sadece gerçekten PC'yi zorlayan oyunlarda oluyordu. Onun haricinde hiçbir ısınma da yok. 1-2 gün sonra PC Windows 7'de düzelirse AIDA64 bilgilerini paylaşacağım.

Ultra hızlanmaz ama Windows 7, Windows 10'a göre oldukça hafif olduğundan dolayı PC'nin rahatlayacağını düşünüyorum.

Amacın internette dolaşmak video izlemek falansa herhangi bir sürümü kur en azından kasım Kasım kasılmaz. Sonrasında pc geliyormuş zaten.

Ultra hızlanmaz ama Windows 7, Windows 10'a göre oldukça hafif olduğundan dolayı PC'nin rahatlayacağını düşünüyorum.

Umarım öyle olur. Zaten bence Windows 7 tasarım vs. olarak güzel.

Aero glass sevmeyen var mı cidden çok güzel Windows 7 tasarım olarak cidden.
Evet ya. Hem kullanınca nostaljik oluyor.

Bu bilgisayara sağ tık yap özellikler de işlemci ismini tam yazsana bir.

Hocam PC'yi mahalle bilgisayarcısına verdim geri geldi adam Windows 10'u sıfırlamış sadece ve sağ tık yaptığımda özellikler diye bir seçenek yok onun yerine gelişmiş özellikler var. Onu mu seçeyim?

Son düzenleme:
Hız olarak nasıl.

Bu bilgisayar yazan yere gir sağ tık özellikler yap.
1665164048111.png

Windows 7 Enterprise, Ultimate veya Professional kurup esu bypass yaparak kullanabilirsiniz.
Not: Update'ler bayağı fazla diye çok uzun sürebilir yüklemesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı