Eski Oyun Kültürü

Eski derken senin eski nesil dediğinde bir başkasına göre yeni nesildir. ;) İnternet öncesi Atari salonu tozu yutmuşsan epey eski sayılırsın. :)
Sega Master System 2'm yaklaşık 2M ötede 3D Tv'ye bağlı duruyor. :D

Eskiden GTA Vice City - mini helikopter bölümünde az zaman harcamadık. Abartısız 40 50 kere denemişimdir o görevi. Şimdi ya oyunlar kolaylaştı. Yada biz çok iyiyiz.
Sorma yahu. Ben San Andreas'ı hilesiz oynamazdım. İnternet kafede okadar çok, sayfalarca hile yazdırmıştım ki hala duruyorlar sağda solda. Bir bakıyom arkasında noksanlar yazıyor, bir bakıyom biri hızlıca bir not almış. Bir de o 8MB'lık Memory Card'ım olmadan önce hepsini baştan yazmak zorunda kalırdım.
Yerde otur, kağıtlardan etrafımda çember oluşturur, başlardım L1 R2 sol aşağı sağ yukarı...

Buna bağlı olarak da eski nesil oyuncuların yeni nesil oyunculardan daha zeki olduğu kanaatindeyim.
Hayatım boyunca hep eski nesil oyun oynadım bir de birkaç kere yeni nesil oyun oynadım.
Kesinlikle eski nesil oyunlar daha çok zeka istiyor.
Sadece 10 yilda ne cok sey degisti ama...
Turkiye'de ki online oyun kulturu bel alti muhabbet ve kufur hakaret argoya dayali olsa da gercek oyuncular 10 yil once olanlardi.
Online oynarım arada, şu ana dek kimse bana küfür etmedi, bende kimseye etmedim.

Hayatım boyunca hep eski nesil oyun oynadım bir de birkaç kere yeni nesil oyun oynadım.
Kesinlikle eski nesil oyunlar daha çok zeka istiyor.

Online oynarım arada, şu ana dek kimse bana küfür etmedi, bende kimseye etmedim.
Hocam hortlatmışsınız.

Eski oyunlar bana da daha zevkli geliyor. Günümüzdeki oyun sektörü eski zamanlardakinden çok daha büyük. Sektör daha büyük ve doğal olarak oyun sektörü eskiden oyun yapımcıları oyunlarını kafalarına göre tasarlayabilirken günümüzdeki oyun sektöründe firmalar daha büyük kitlelere hitap edebilmek için oyunlarını daha basit tasarlıyorlar. Ayrıca günümüzdeki oyunların teknik anlamda zirveye oynamak gibi dertleri var, eski oyunlar ise teknik anlamda en fazla belli bir seviyede olduğu için oyunu ilginç kılmanın başka yollarını bulmak zorundaydı.

Eski oyun kültürü nedir?
Zor olacak.
Mükemmel boss koyulacak oyuncu 100 kere geçemeyecek.
Aralarda sahneler olacak (Ghost'un ölümü :( )
En az 100 sattte tamamen %100 Save olacak.
Uygun fiyatlı olacak.
İşte tüm mesele bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı