Eski oyunlar mı yoksa yeni oyunlar mı daha eğlenceli?

Gta Vice City oynarken GTA 5'ten daha çok zevk alıyorum. O yüzden cevabım eski oyunlar.

Eskiden oyun az olduğundan vice city vb. oynadığımda inanılmaz eğlenirdim.Sadece birkaç sene gta san andreas oynadım.Şimdi ise tomb raider çok eğlenceli geliyor.Witcher 3 ve gta v beni etkilemedi.

Eski oyunlar özellikle konsol odaklı çıkmayan oyunlar. Çünkü oynanış olarak her türlü güncel oyunlardan daha iyiler. Konsol her zaman oyunların önüne bir engel olan oyun kolu saçmalığına sahip. Her zaman diyorum artık Grafik olarak çıtayı sona dayadık. Grafik teknolojisinin geleceği VR devam edecek. Konsol tarafına ise tam bir klavye ve fare desteği lazım. Böylece tembel oyun firmaları ve gerçekten iyi oyun yapan firmalar gün yüzüne çıkacak. Oynanışı oyun kolu çok kısıtlıyor.

Bir taraf halen Çok oyunculuyu bozacak diye garip bir ön yargı ile bakıyor. Çok oyunculu için oyun kolu ile oynayanlar gibi seçenekler eklenebiliyor. Ben şahsen Gamepass gibi sistemler ile konsol tarafının ileride büyük darbe göreceğini ve oyun kısmının PC tarafına kayacağını düşünüyorum. Sonuçta oyun kolu ile de oradan oyun oynayabiliyorsunuz. Artık bu platforma özel dayatmalar, belirli aletlere göre oyunlar hem kazandırmıyor hem de kısır döngüye girdiler. Aynı şeyleri oynamaktan, en fanboy insan bile sıkılabiliyor.

Son düzenleme:
Eski oyunlar özellikle konsol odaklı çıkmayan oyunlar. Çünkü oynanış olarak her türlü güncel oyunlardan daha iyiler. Konsol her zaman oyunların önüne bir engel olan kontroller saçmalığına sahip. Her zaman diyorum artık Grafik olarak çıtayı sona dayadık. Grafik teknolojisinin geleceği VR devam edecek. Konsol tarafına ise tam bir klavye ve fare desteği lazım. Böylece tembel oyun firmaları ve gerçekten iyi oyun yapan firmalar gün yüzüne çıkacak. Oynanışı kontroller çok kısıtlıyor.
Controller > KB+M

Eskiden vcd oynatıcılarda çakma nes emulatorleri oluyordu. O zamanlar sürekli hiç sıkılmadan aynı oyunları oynardık ve hala eğlenceli gelirdi. Sonra orijinal olduğunu sandığımız ve CD ci den aldığımız korsan oyunları oynardık :D Masumduk. Şimdi ise çeşitlilik artınca beğenmemezlik başladı. Şahsen artık ben her oyunu beğenemiyorum. Aksine çoğu kişinin beğenmediği oyunları beğeniyorum :D Death Stranding için kargo simülasyonu, sadece yürüyorsun filan diye dalga geçiyorlardı 3 gün önce bitirdim oyunu, benim için muhteşemdi :D Ben gözümde The Witcher 3 ile aynı kefeye koyarım.

P1YPNO.png

Geri
Yukarı