Eski oyunlar neden telefona çıkartılmıyor?

Daha fazla  
Tmnt 2003, Far Cry 1, Call of Duty 2, NFS Underground 1, God of War 1 düşünsenize şu oyunların Mobile çıkartıldığını. Bu oyunların yapımcıları bir iki optmizasyon getirip Mobile çıkartsalar. Çok iyi olmaz mıydı? Tmnt 2003'ü bileniniz azdır fakat Mobile en çok yakışan o olur. Ben yapımcı olsam Tmnt'nin çok benzerini yaparım bir de reklam çabuk büyüyecek bir oyun. Neden yapmıyorlar bu oyunun sahipleri oyunda hazır bir Mobile çıkartmak kalmış eski oyunlardan para kazanmak varken.

Hocam bildiğim kadarıyla bu port yapma işi aslen kolay gibi gözükse bile sıkıntılar çıkabiliyor. Genelde port yapması için verdikleri firma bunu ekstra yan iş olarak görebiliyor. O zaman oyunun mobil ya da başka platformlar için olan portu rezalet olabiliyor.

GeForce NOW'da birçok oyun yok ama. Ben eski oyunların Play Store'de satılmasını veya ücretsiz verilmesini diyorum. GeForce NOW ile yeni oyunları oynuyabiliriz diye biliyorum.

Ücretsiz verilmesi ise imkansız gibi bir şey hem port yapmak için para harcayacaklar hem ücretsiz olmaz işte.

Hocam bildiğim kadarıyla bu port yapma işi aslen kolay gibi gözükse bile sıkıntılar çıkabiliyor. Genelde port yapması için verdikleri firma bunu ekstra yan iş olarak görebiliyor. O zaman oyunun mobil ya da başka platformlar için olan portu rezalet olabiliyor.

Ücretsiz verilmesi ise imkansız gibi bir şey hem port yapmak için para harcayacaklar hem ücretsiz olmaz işte.

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Fakat o zaman çok düşük bütçeli oyunları çıkartabilirler. Portlamak çok bütçe gerektiriyorsa oyunu baştan yaparlar Call of Duty falan baştan yapılmaz ama tmnt gibi 200-300 MB'lık oyunlar baştan yapılabilir. Ve bilinirse yüksek satışlar elde edebilecek birçok oyun var.

Yeni konular

Geri
Yukarı