Eski oyunların insanı kanser ediyor olması

muhammetsc

Centipat
Eski oyunlar neden bu kadar çok zorluyorlar anlam veremiyorum. Elbet oynanış süresini uzatmak için zorluğu arttırırsan ama bazen (hatta çoğu zaman) insanı kanser ediyor.

Özellikle yarış türündeki oyunlar sırf yapımcısına affedersiniz küfür edelim diye yapılmış gibiler.

Arada nostalji yapalım diyorum ama %20 geldikten sonra sinirlenip oyunu siliyorum. Chat Engine kursan bir anlamı kalmıyor.

Talep neydiyse onu arz ediyorlardı.

15-20 önce bilgisayar oyunu denilen şeyi niş bir kitle oynardı, rekabet ortamı sevenler satın alırdı ve daha fazlasını talep ederlerdi.

Şimdiki oyunların büyük çoğunluğu herkese hitap etmesi amacıyla arcade bir yapıda üretiliyor, bu yüzden de eskiye göre çok daha kolay oynanıp bitirilebiliyor.

Eskiden ralli oyunu oynayan adam gerçekten ralli mevzusunu sevdiği için oynardı. Savaş oyunu seven adamın silah bilgisi çok iyiydi, strateji oynayan adam gerçek hayatta da satranç manyağıydı. Yani oyunları o tür ile az çok ilişkisi olan, olmasa da ilgisini çeken insanlar oynardı. 2-3 gün boyunca bir bölümü geçmeye uğraşmak zoruna gitmezdi o kişinin. Şimdi öyle değil, her sene yeni oyun çıkıyor, oyunların çabuk bitirilip tüketilmesi gerekiyor. Hızlı hızlı yeni içerik geliyor çünkü.

Cidden eskiden nasıl oynayıp bitirmişim aklım almıyor, 1V5 Clutch alırım ama Most Wanted'i hilesiz bitiremem.

Zevki de orada zaten. Bırak zorlasın.

Elbet öylede hani bir yerden sonra o zevk gerçekten ciddi ciddi yok olup gidiyor.

Eski meski lakin CS 1.6 bana göre gelmiş geçmiş en iyi oyun. (FPS oyunlarında son derece kötü olmama rağmen söylüyorum bunu)

CS 1.6 eskiden on numara oynardım uzun zamandır FPS oyunu oynamadığım için şimdi elime versen 2 dakika namluyu adama doğrultmaua çalışırım.

Cidden eskiden nasıl oynayıp bitirmişim aklım almıyor, 1V5 Clutch alırım ama Most Wanted'i hilesiz bitiremem.
Most wanted zorluk konusunda bambaşka bir seviye rakiplerden çok polisler zorluyordu özellikle o jipler yokmu... Bir defa sinirlenip speed hack kurdum her yarış kaybettiğimde paso onlara dalar havaya uçururdum hepsini.

Elbet öylede hani bir yerden sonra o zevk gerçekten ciddi ciddi yok olup gidiyor.

CS 1.6 eskiden on numara oynardım uzun zamandır FPS oyunu oynamadığım için şimdi elime versen 2 dakika namluyu adama doğrultmaua çalışırım.

Most Wanted zorluk konusunda bambaşka bir seviye rakiplerden çok polisler zorluyordu özellikle o jipler yok mu? Bir defa sinirlenip Speed hack kurdum her yarış kaybettiğimde paso onlara dalar havaya uçururdum hepsini.

Saçma şekilde yarışı tamamen kusursuz yapman gerekiyor hız düşmemesi gerekiyor, işim gücüm yok bu oyuna mı çalışayım cidden garip, polislerden kaçması aşırı eğlenceli ama, o yere attıkları kapan olmasa asla yakalanmam haha.

Geri
Yukarı