Eski PC'deki HDD'yi yeni sisteme takmak

bızttt

Centipat
Eski PC'deki HDD'de Windows 7 yüklü ve ben yeni bir sistem topladım. Ve yeni sistemimde HDD yok. Bu HDD'yi direk kullanabilir miyim yeni PC'de? Tekrar Windows yüklememe gerek var mı? Bu konularda hiçbir bilgim yok tavsiyeleriniz bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanabilirsiniz fakat performansı olumsuz etkiler. Ayrıca sistem değişikliği için temiz Windows kurulmalı, o da Windows 10 olmalı.

Eski PC'deki HDD'de Windows 7 yüklü ve ben yeni bir sistem topladım. Ve yeni sistemimde HDD yok. Bu HDD'yi direk kullanabilir miyim yeni PC'de? Tekrar Windows yüklememe gerek var mı? Bu konularda hiçbir bilgim yok tavsiyeleriniz bekliyorum.

Cihaz açılır ama sık sık mavi ekran hatası alırsın. Aynısı ben denedim mecburu temiz windows kurmak zorundasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Veri yedekleme olarak düşünüyorsanız RPM'i fark etmez kullanırsınız. 5400 - 5900 RPM civarında bir HDD ise oyunlarda size büyük sıkıntı yaratır. Oyun için günümüz koşullarında 7200 RPM HDD mecburidir.

Cihaz açılır ama sık sık mavi ekran hatası alırsın. Aynısı ben denedim mecburu temiz windows kurmak zorundasın.
Hocam peki SSD alıp Windowsu ona kursam.Ve bu HDD'yi veri depolama olarak kullansam yine mavi ekran hatası alır mıyım?Son olarak da en temizi hem SSD hem yeni HDD alsam bu eski HDD'deki verileri nasıl kopyalarım en kolay biçimde yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam peki SSD alıp, Windows'u ona kursam ve bu HDD'yi veri depolama olarak kullansam yine mavi ekran hatası alır mıyım?
HDD arızalı değilse, SSD ile formatlayıp yanına taktığında OS bölümünü biçimlendirirsen (içindeki verileri alıp) kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı