Eski sevgiliyi aşamamak

Ayrılalı 1,5 yıl oldu fakat eski sevgilimi unutamıyorum. Her şeyde aklıma geliyor, ismi her yerde karşıma çıkıyor, rüyalarıma giriyor, benim için büyük bir takıntı haline geldi yazmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
bu benimde başıma gelmişti utanmadan onu sevdiğimi söylemiştim oda beni sizde böyle yapın evet seviyorum derse sorun yok ama sevmiyorum derse boşverin hayatın keyfini çıkarın

Hala seviyorsanız çekinmeden tekrar konuşun onunla. Eğer sevginizi içinizde tutarsanız zaman geçtikçe kötü bir hal alır. Eğer hayır derse umudu kesin ve bir süre başka birine bağlanmayın.

Ya işte bunu demeyin.
Aga yapacak bir şey yok unutamıyorsan alışıyorsun ilk günkü gibi değilsindir herhalde.
Yani gidip de 1.5 sene önceki sevgiliye seni seviyorum, unutamadım diyip arkasını kaldırmanın lüzmü yok.

Ayrılalı 1,5 yıl oldu fakat eski sevgilimi unutamıyorum. Her şeyde aklıma geliyor, ismi her yerde karşıma çıkıyor, rüyalarıma giriyor, benim için büyük bir takıntı haline geldi yazmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Hocam ben 1 yılda unuttum ayrıldıktan sonra. Sizinkini çözemedim. Kendinizi bir şeylere verin oyun, internet, kitap okumak, spor, bisiklet sürmek falan. Ya da bir tatile(yapabiliyorsanız biraz uzun olsun) çıkın. Ben ancak böyle unutabildim. Alkol veya sigara kullanmanızı önermem. Sağlığa zararlılar.

Nedeni fazla basit, beynimiz zamanla kötü anıları siler geriye iyi şeyler kalır. Onunla ilgili aklında sadece iyi şeyler kalınca bu sefer neden ayrıldım her şey çok iyiydi düşüncesi ortaya çıkıyor. Öncelikle şunu anlaman gerek kimse vazgeçilmez değil ve doğru kişi kavramı tamamen bir safsata, gözünde onu kendin için mükemmel olarak gördüğünden bir daha öyle birini bulamamak gibi bir takım duygular seni karamsarlığa itiyor. Hatalar yapacaksın, güzel anıların olacak, özlemlerin olacak bunlar çok doğal şeyler hayatın tuzu biberi bunlar zaten. Ben kolon kanseriyken benden ayrılan şahsı daha sonrasında yazdığında affettim tekrar denedik sonuç yine hüsran, çünkü dediğim gibi zaman içinde kötü anılar uçtukça (eğer kinci biri değilsen) olaylara bakışın fazla pozitif oluyor. Dünya uçsuz bucaksız kendin için kurabilceğin mükemmel bir hayat var önünde. Her saniyen değerliyken böyle şeylere takılma. Aç sevdiğin bir diziyi ya da oyunu al yanına sevdiğin bir yemeği olay bu kadar. Mutlu olmak inanılmaz basit, ama mutsuz olmak için biz çabalıyoruz bazen fark etmeden. Başka biri ile unutmak için deneme, çivi çiviyi her zaman sökmez. Şu son olaydan sonra biri denk gelmedikçe ilişkilerden uzak duracağım dedim kendime. 3 ay oldu, kariyerime isteklerime sarıldım. 3 aylık kısa bir sürede inanılmaz yol kat ettim. Hayatın bir pastaysa kadınlar anca üzerindeki kiraz olur, taban değil. Muhtemelen melankolik müziklere de sarmışsındır. Müzik beyin dalgalarını yavaşlattığı için telkine daha açık oluyoruz, melankolik dizi film müzik vb hepsinden uzak dur. Şimdi git bir duş al kendine gel, o kızada veda et. Hayatını dizi gibi düşün kötü bir sezon finali olduysa sende yeni sezonu kendin başlat. Hayatını ideallerin ve kendin için yaşa bir başkası için değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı